Зі святом Курбан-байрам!

140

зіШановні мусульмани, брати і сестри! Щиро вітаємо вас з Курбан-байрамом (Ід аль-Адха)!

Це велике ісламське свято має дуже давнє коріння і символізує перемогу віри, жертовності, щедрості та глибокої відданості Всевишньому.

Багато століть тому Всевишній Аллаг наказав пророкові Ібрагімові (Авраамові) принести в жертву свого сина Ісмаїла. Це було велике випробування віри й покірності Богові. Ібрагім, виконуючи Божий наказ, уже зняв гострого ножа над сином, коли з’явився ангел і схопив його за руку, повідомивши, що Господь замінив жертву на барана.

Відтоді мусульмани святкують Курбан-байрам, жертвуючи худобу, щоби роздати м’ясо бідним і нагодувати святковими стравами гостей. Всевишній каже в Корані:

«Ні м’ясо, ні кров їхня не досягає Аллага, лиш досягає ваша богобоязливість! Так він підкорив їх (худобу) вам, щоб ви звеличували Аллага за те, що він показав вам прямий шлях! Тож сповісти радісну звістку праведним! Воістину, Аллаг боронить тих, хто увірував! Воістину, Аллаг не любить жодного зрадника, невірного!» (22:37–38).

Суть свята Курбан-байрам у щедрості, жертовності, відданості Аллагові, у вдячності за шлях Ісламу.

Бажаю нам усім миру, братерства, перемоги, повернення всіх українських земель під контроль України і безпечного повернення всіх українських мусульман до рідних домівок, що вони мусили покинути на окупованих територіях.

Хай Всевишній Аллаг благословить мусульман України та цілого світу та прийме наші молитви!

Муфтій ДУМУ «Умма»

Саід Ісмагілов