Саід Ісмагілов: «Україна є соборна й буде такою надалі»

22.01.2021

33

У 102-у річницю Акту Злуки муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов виступив зі зверненням до співгромадян.

Підкресливши важливість цього національного свята, він нагадав про високу ціну, віддану за нашу соборність. Також шейх Саід згадав про сьогодення: «Ми маємо ставити велику мету», — написав лідер українських мусульман. І одним із таких завдань, на його думку, має бути звільнення окупованих територій.

Також Саід Ісмагілов наголосив, що всі — і самі українці, й наші вороги — повинні усвідомити: «Україна є — вона незалежна, єдина, соборна, і такою буде й надалі».

Повний текст звернення:

«Сьогодні — День Соборности України. Понад сто років тому громадяни Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки вирішили об’єднатися з великою метою — створення єдиної соборної Української Держави.

Це важливе національне свято символізує повернення та об’єднання українських земель. Понад сто років тому українці довели, що це можливо. Буття нам ставить нові виклики: нам потрібно звільняти й повертати окуповані території нашої країни. Ми маємо ставити велику мету і прагнути її реалізації. У нашому випадку одним із таких завдань має бути звільнення та повернення Україною її окупованих територій — Криму та Донбасу. Україна постійно боролась за свою незалежність і за свою єдність. Це стало ледь не національною ідеєю — стільки сил і життів віддано за нашу соборність і незалежність! Ми маємо високо цінувати ці здобутки. Я категорично не сприймаю маніпуляцій політиків, які педалюють розмови про „втрату України“, „втрату незалежности“, „зникнення держави“ та інші такі теми. Мільйони українців боролися, захищалися й перемагали, щоб їхні нащадки ставили під сумнів те, за що вони героїчно боролися? Що за неповага така до самих себе?! Ні в кого не повинно бути сумнівів щодо існування та незалежности нашої держави. Це має бути аксіома в голові та серці кожного українця! І це мають чітко усвідомити наші вороги: Україна є — вона незалежна, єдина, соборна, вона такою буде й надалі. І також вони мають чути відусіль, що ми повернемо окуповані Крим і Донбас. Для досягнення високих успіхів, потрібно ставити високу мету, і День Соборности — найкраща дата, щоб про це ще раз нагадати: що ми — гідні, амбітні та хоробрі, ми все пам’ятаємо і повернемо своє. 

Прошу Божого благословення для України! 

З Днем Соборности України, шановні українці!»