Як стати мусульманином

Іслам унікальний серед світових релігій простотою, з якою можна долучитися до лав послідовників цього віровчення. Усе, що для цього треба — щире проголошення свого віровизнання, символу віри. Утім не варто поспішати оголошувати себе мусульманином, поки не будете певні, що справді в це вірите. Без вагань прочитайте Коран, відвідайте проповіді та лекції (для цього не обов’язково бути мусульманином), не соромтеся звернутися до імама за порадою та поясненнями, якщо маєте якісь питання чи сумніви щодо правильного розуміння певних положень. Присвятити своє життя додержанню ісламських принципів — одне з найважливіших (як не найважливіше) рішень у вашому житті.

Переконайтесь, що розумієте, що значить бути мусульманином і чинити як мусульманин. Передусім це передбачає віру в Єдиного Бога — Аллага, Всемогутнього Творця. Він — єдиний, для кого ви маєте робити добрі справи, і єдиний, гідний вашого поклоніння. Нема нікого й нічого, рівного Йому!

Мухаммад (мир йому і благословення) — останній Божий посланець і пророк, після нього вже не буде пророків. Відповідно до віровчення, Іслам — природний первісний стан усіх творінь, отже ви не навертаєтеся в Іслам, а радше вертаєтеся до нього.

В Ісламі ви творите особистий, прямий зв’язок із Богом, поклоняючись Йому одному. Майте на увазі, прийняття Ісламу стирає всі гріхи, вчинені перед цим. Новонавернений отримує чисту книгу своїх справ і подібний у цьому до новонародженого — лише від нього залежатиме, якими справами він наповнить цю книгу. Намагайтеся зберегти цю чистоту якнайдовше! А як скоїте гріх після навернення, не забувайте, що можна покаятися перед Богом, що приймає всі каяття, коли вони справді щирі. Не треба жодних посередників, нікому не треба сповідатися!

Ви не повинні міняти своє ім’я на арабське (будь-яке ім’я може бути мусульманським, якщо воно має добре значення), припиняти стосунки з родичами-немусульманами (в Ісламі підтримання родинних зв’язків надзвичайно важливе) чи носити традиційне вбрання народу, до якого ви не належите. Однак в Ісламі існує певний «дрес-код»: особливе значення має скромність, і від мусульман чекають додержання цих норм в одязі.

Отже, коли ви абсолютно впевнені, що бажаєте стати мусульманином і скоритися волі Бога (Аллага), все, що треба зробити, — проголосити шагаду (символ віри):

«Ашгаду ан ля іляга ілля Ллагу, ва ашгаду анна Мухаммадан расулю Ллаг» — «Свідчу, що нема іншого божества, крім Бога, та свідчу, що Мухаммад — посланець Божий».

Промовивши шагаду, ви стаєте мусульманином.

Наявність свідків не обов’язкова умова прийняття Ісламу, адже Бог відає про все, отже шагада, сказана наодинці, але зі щирим переконанням, зробить вас мусульманином перед Богом. Однак зазвичай для визнання громадою мусульман нового одновірця шагаду проголошують перед двома свідками чи імамом. Імам також видасть вам сертифікат про навернення, що може знадобитися для отримання візи прочанина до Саудівської Аравії, коли ви зберетеся в хадж до Мекки.

Отже, якщо ви хочете прийняти Іслам в одній із мечетей ДУМУ «Умма»,

  • ліпше прийти з документом, що засвідчує особу;
  • запросити тих, з ким хочете розділити радість цієї події, незалежно від їхньої віри, — будь-кого, чия присутність для вас бажана;
  • якщо ви не маєте знайомих мусульман, що стали би свідками прийняття Ісламу, ми запросимо за свідків працівників мечеті;
  • жінкам, і чоловікам бажано вбратися скромно.

ДУМУ «Умма» видає новонаверненим мусульманам свідоцтва про прийняття Ісламу, підписані імамом, свідками, самою особою, з печаткою духовного управління.