У Львові відбувся конкурс читців Корану

14.04.2024

14

У мечеті Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада у Львові відбувся конкурс з читання Корану напам’ять. 

Конкурс присвятили закінченню священного Рамадану. Саме в цей благословенний місяць людство одержало перші аяти Корану, й саме цього місяця мусульмани світу приділяють йому якнайбільше уваги. 

Загалом було шість конкурсантів, що протягом Рамадану читали Коран у стінах ІКЦ. Усі  вони початківці, але читали, як зазначив імам центру Ібрагім Жумабеков, дуже добре: 

— Звичайно, в когось більше досвіду, ніж в інших, хтось запинався, але це не завадило всім читати добре, навіть попри хвилювання під час конкурсу. Особливо здивувало, що одна з учасниць лише нещодавно навчилася читати Коран, але це не налякало її, щоб конкурувати з сестрами, які вже багато років уміють читати. Дружина Пророка (мир йому і благословення) Айша (хай буде задоволений нею Аллаг), переповіла хадис на цю тему, що Пророк (мир йому і благословення) сказав: «Вправний у Корані — з благородними писцями (ангелами), а хто читає його, заїкаючись (запинаючись), і він для нього важкий — тому дві нагороди» (Аль-Бухарі, Муслім). 

Шейх Ібрагім з гордістю повідомив про переможців змагання:

— Переможницею конкурсу стала сестра Хатідже, кримська татарка. [Вона] відрізнилася найбільш вправною декламацію поміж усіх. Також хочу зазначити, що не всі конкурсанти були мусульмани з народження. Наприклад, львів’янин Данило лише декілька років тому став мусульманином, а вже бере участь на рівні з усіма. Мало того, він посів друге місце. Отже, ми бачимо, що Коран — для всіх, без огляду на походження. Нехай Всевишній Аллаг прийме старання всіх учасників та віддячить найкращим для них!