Муфтій привітав створення Конгресу мусульман України

29.11.2021

63

У суботу, 27 листопада, сталася знакова для мусульманської спільноти подія: у Києві відбулися перші установчі збори Конгресу мусульман України — діалогової платформи, створеної для подальшого відродження духовного та культурного життя українських мусульман.

Привітати з цим послідовників ісламу прийшли державні посадовці, іноземні дипломати, представники Православної Церкви України, науковці, громадські активісти та очільники громадських організацій, зокрема створених мусульманами, члени національно-культурних товариств, земляцтв і діаспорних організацій.

На урочистостях був присутній і муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов. Він виступив із вітальним словом до учасників Конгресу.

— Від імені Духовного управління мусульман України «Умма» вітаю перші установчі збори Конгресу мусульман України з цією ініціативою об’єднання громадських мусульманських організацій України: жіночих, молодіжних, культурних і правозахисних, — сказав шейх Саід. — Маю надію, що ця нова платформа сприятиме захисту інтересів мусульман України, розвиватиме в нашому українському суспільстві взаємоповагу, толерантність, довіру один до одного, втілюватиме культурні, благодійні, просвітницькі проєкти. 

На думку муфтія, Україна — це країна, що демонструє надзвичайно високі стандарти в забезпеченні права на свободу релігійного сповідання, свободу совісти, свободу слова, свободу громадських організацій та об’єднань:

— За моїм переконанням, на пострадянському просторі Україна — найпрогресивніша країна в контексті тих прав і можливостей, що надаються і громадянському суспільству, і релігійним організаціям. Це сприятиме духу свободи, толерантности, взаємної довіри, спільній праці представників різних релігій, різних національностей, різних поглядів.

Учасники з’їзду розглянули та ухвалили резолюцію, в якій зазначено мету й завдання Конгресу, задекларовано співпрацю з інститутами держави та українського суспільства з метою зміцнення міжрелігійного діалогу для загального блага, заради миру та добросусідства. Створено центральні органи управління організацією та обрано її керівників: президентом Конгресу мусульман України став відомий громадський діяч, член Української ради фатв і досліджень Сейран Арифов.

Як відбувались загальні установчі збори Конгресу мусульман України - дивіться у короткому відео.