В ІКЦ Запоріжжя «Віра» вітали нового хафіза
Два роки тому до Запоріжжя на навчання в медичному університеті приїхав із Нігерії 18-річний Алі Сулейман. Парубок, бувши мусульманином, став прихожанином мечеті Ісламського культурного центру «Віра» та скористався можливістю не тільки молитися там, а й відвідувати курси з вивчення Корану, що діють при ІКЦ.
За словами імама запорізької мечеті Мухаммада Мамутова, ще перед приїздом Алі знав напам'ять 12 джузів Корану і вже тут спромігся вивчити всю Книгу Аллага. Днями в запорізькій мечеті урочисто вітали нового хафіза.
— Алі Сулейман щонеділі приходив до мечеті на заняття з Корану. І на завершення благословенного свята Ід аль-Адха зробив подарунок усій мусульманській уммі, збагативши її на ще одного «хафіз аль-кур’ан». Урочистості з цієї нагоди та вручення відповідних сертифікатів відбулися 25 липня в нашій мечеті. Підтримати Алі під час читання ним Корану та привітати нового хоронителя й передавача Книги прийшли одновірці, земляки з Нігерії — теж студенти, що навчаються в Україні. Дехто заради цієї події приїхав навіть з інших міст України, — повідомив імам.
Вивчавши Коран в Україні, Алі Сулейман регулярно брав участь у конкурсах читців, регіональних і всеукраїнських. Наприклад, торік змагався в номінації «15 джузів» у конкурсі, організованому Всеукраїнською асоціацією з вивчення Корану. Спонукало хлопця не бажання посісти призове місце, а нагода почути поради, підказки та зауваження знаних не тільки в Україні, а й цілому світі хафізів, що приїжджають до нашої країни як експерти, члени журі на таких конкурсах.
— Наполегливе прагнення та старанність у вивченні Книги Аллага принесли свої плоди: юнак вивчив Коран і тепер може передавати це знання іншим, — розповідає шейх Мухаммад. — Ми радо вітали його з цим досягненням. Урочистості почалися читанням Корану, потім слово дали мені. Я прочитав хадис пророка Мухаммада (мир йому і благословення) про те, що найкращій із вас — той, хто вивчає Коран і навчає його інших людей. Також нагадав про інші хадіси, де сказано про богобоязливість і відданість, зауважив, що той, хто вивчає та вивчив Коран, таким чином доводить свою відданість ісламу, відданість Всевишньому Аллагу та наближений до Всевишнього.
Імам Мухаммад сказав, що людина, яка вивчає Коран, докладає величезних зусиль, щоб запам’ятати текст, відтворювати його вголос, не припускаючись жодної помилки у правилах таджвіду. Тільки така людина має право вчити інших, «і це є духовний джигад».
Сам Алі Сулейман на церемонії повідав, як саме вивчав Священну Книгу, які в нього були методи, й дав поради тим, хто щойно ступив на цей непростий шлях. Одна з них — цілий час слухати Коран, кожної вільної хвилини повторювати його.
— А найголовнішим, що допомагало йому під час вивчення Корану, як сказав Алі, було дуа. Він невтомно просив Всевишнього допомогти у вивченні, укріпитися в намірі, — згадує Мухаммад Мамутов. — Крім обов’язкових п’ятьох намазів Алі постійно читав дуа в земних поклонах, просив Всевишнього допомогти, ставав на молитву вночі. Тобто він хотів донести до присутніх, що для вивчення Корану потрібна не тільки старанність у заняттях, а передусім старанність у молитовній практиці, в поклонінні, в додаткових дуа, нічних молитвах, нічних неспаннях.
Нового хафіза привітав представник Всеукраїнської асоціації «Альраід» Хамза Іса. Лунали вітання й від Усмана Абдуллагі — контрактера, що працює з іноземними студентами з Нігерії в запорізькому медуніверситеті та є активістом запорізької мечеті, підтримує її ініціативи та заходи. Пан Усман вручив Алі Сулейману пам’ятну грамоту від своєї організації.