Рамадан промайнув, але духовне зростання й добрі справи не мають припинитися

23

Шановні одновірці, брати й сестри!

Скінчився священний місяць Рамадан, протягом якого ми старанно працювали в мечетях та ісламських центрах по всій Україні, щоб здобути нові релігійні знання, самовдосконалитися, виконували соціальне служіння. Я пишаюся, що мусульманська умма України показала себе якнайкраще: за цей місяць відбулося багато доброчинних акцій (допомога мусульманам і немусульманам), реалізовані просвітницькі програми, ми брали участь у важливих суспільних подіях в Україні.

Вінцем надзвичайно плідної праці є це велике свято, що триватиме три дні. У ці дні ми не тільки молитимемося, а проводимо культурні та розважальні заходи по всіх містах України, де є наші громади.

Дуже приємно бачити, що цього року Ід аль-Фітр відбувається фактично одночасно в цілому мусульманському світі, й немає суперечностей щодо його дати.

Сьогодні — п’ятниця, день спільної молитв35477428_2070264476569836_5268584868165451776_nи, тому чимало людей лишилися святкувати в ісламських центрах принаймні до джума-намазу, а дехто й до вечора. Це дуже радісний день — сприяє не лише погода в більшості міст, а й піднесений настрій вірних.

Сподіваюся, що такі відкриті, масові відзначення релігійних свят Ісламу сприятимуть відродженню нашої релігійної традиції, що й досі не відновилась повною мірою після десятиліть радянської тоталітарної системи, коли мусульман так гнобили, що на території України жодна громада не працювала офіційно, і релігійне життя було в підпіллі. Нарешті ми маємо можливість у вільній демократичній Україні відроджувати Іслам та ісламську традицію.

Закликаю наших братів і сестер, щоб після святкових днів вони, згідно з сунною Пророка (мир йому і благословення), постили ще 6 днів у місяці шавваль. Нехай наша релігійна активність не обмежиться Рамаданом! Закликаю всіх мусульман України зберігати той дух, те братерство, той потужний релігійний імпульс, що ми отримали протягом цього місяця! Закликаю не зменшувати нашу побожність і поклоніння, виявляти доброчинність не лише у священний Рамадан, а й протягом року.

Братам і сестрам на окупованих територіях Криму й Донбасу ми бажаємо якнайскорішого звільнення від тоталітарного режиму, адже навіть під час священного Рамадану мусульман там заарештовували й кидали за ґрати, переслідували, звинувачували — абсолютно безпідставно. Молимося й просимо Аллага про звільнення окупованих територій, щоб окупант пішов геть і ніколи не вертався!

І прошу Всевишнього, щоб Він прийняв наш піст, наші молитви та всі наші добрі справи! Амін.

Муфтій Саід Ісмагілов