Змагання у знанні Священного Корану — змагання в добрих справах
В Ісламському культурному центрі Києва від ранку 4 листопада було велелюдно. Охочі взяти участь у Всеукраїнському конкурсі читців Корану почали збиратися задовго перед його початком, знов і знов повторювали аяти.
Цього року випробувати себе та продемонструвати досягнення у вивченні священних текстів вирішили 60 учасників із різних міст країни. Щоразу активніше виявляють себе дівчата й жінки: серед конкурсантів їх мало не половина. Беруть участь і діти.
— Змагання у знанні священного тексту — це змагання в добрих справах заради Господа, — нагадав, привітавши учасників конкурсу, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов. — У Судний день Аллаг скаже людині, що знала Коран: «Читай!» — і людина читатиме, і підноситиметься на верхні ступені раю. Тобто, хто ліпше знав Коран, хто жив згідно з аятами Корану, той посяде найвище місце поміж інших вірних.
Шейх Саід також попросив Всевишнього благословити конкурс і його учасників:
Нехай Всевишній Аллаг буде задоволений організаторами, спонсорами та, головно, нашими маленькими учасниками, що нині, може, вперше в житті, змагатимуться у знанні Священного Корану, щоб Всевишній був ними задоволений. Хай Господь прийме наші найкращі побажання! Ассаляму алейкум, Божого вам благословення, шановні брати і сестри!
Знання тексту та відповідність читання суворим правилами таджвіду оцінює журі, що в його компетентності ніхто не сумнівається: імам-хатиб одеської мечеті «Ассалям» Шафік Кастіро, імам мечеті ІКЦ Запоріжжя Мухаммад Мамутов, керівник і викладач курсів Корану при ІКЦ Києва Айдер аль-Хадж, представник Всесвітньої асоціації заучування Священного Корану (HQMIO) шейх Абдулазіз аз-Заграні — один з найвідоміших читців Корану в мусульманському світі.
Звертаючись до присутніх, шейх Абдулазіз аз-Заграні сказав:
— Тих, хто завчає Коран, Аллаг вивищує у світі цьому та в іншому світі! <...> Всевишній назвав найліпшими людьми нашої умми тих, хто займається Кораном та вчить його інших. Коран не лишає свого друга, він з ним у цьому житті, до могили, він з ним у посмертнім житті, він з ним у День Воскресіння, він з ним в раю!
Також до учасників і гостей конкурсу звернулися директор Ісламського культурного центру Києва Ісмаїл Кади, голова Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід», магістр шаріатських наук Сейран Арифов та інші.
Конкурс триває. У неділю, 5 листопада, будуть визначені найкращі.
Хвала Всевишньому, що послав нам цю Книгу й не дозволив у ній неправди! Хвала Всевишньому, що напутив нас на цей шлях!