Духовне управління «Умма» відвідала поважна делегація з Індонезії

18.12.2023

5

У головному офісі ДУМУ «Умма» відбулася зустріч муфтія Мурата Сулейманова з поважною делегацією з Індонезії, до складу якої ввійшли ісламські релігійні діячі та викладачі університетів.

За словами шейха Мурата, гості хотіли на власні очі побачити щоденне життя мусульман України. 

— Ознайомив їх із діяльністю нашого духовного управління. Також розповів гостям, як агресія Росії вплинула на становище мусульманської спільноти України: про зруйновані мечеті, тисячі вимушених переселенців-мусульман тощо, — розповів муфтій.

Делегація завітала до мечеті ДУМУ «Умма» саме у п’ятницю, щоб послухати п’ятничну проповідь і відправити обов’язкову колективну молитву разом із сотнями українських мусульман.

За словами муфтія, кількість прихожан, як чоловіків, так і жінок, здивувала гостей:

— Вони були здивовані, що не зважаючи на війну та регулярні обстріли так багато мусульман відвідують наші мечеті. Про мусульман України, на жаль, у світі знають небагато та вважають, що нас зовсім мало. Тож коли гості побачили понад тисячу вірян у мечеті у п'ятницю, були приємно вражені.

У складі делегації були, зокрема, Януарді Сюкур — старший член Комісії з міжнародних відносин і міжнародної співпраці Індонезійської ради улемів, Аріф Фахрудін — заступник генерального секретаря Індонезійської ради улемів, Мойсей Цезар Асса — експерт-радник комісії Ради народних представників Індонезії (нижньої палати парламенту. — Ред.), Алгот Путранто — викладач кафедри комунікацій Університету Пембангунан Джая (м. Тангеранг-Селатан).

Після молитви гостей запросили на врочистий обід, до якого також долучилися Посол Південно-Африканської Республіки в Україні Шуейб Касу та Посол Ісламської республіки Пакистан в Україні Надір Хан.

Під час спілкування індонезійські гості та представники ДУМУ «Умма» обговорили шляхи покращення міжнародного представництва українських мусульман. Йшлося про організацію спільних заходів, а також участь у семінарах і конференціях, що організовує одна зі сторін.

Окремою темою бесіди було питання закату (щорічний податок на майно та прибутки в ісламському праві. — Ред.). 

В Індонезії дуже добре організований процес збирання та розподілу закату. Цим займаються державні та недержавні інституції, адже це не так просто у країні, де живе понад 200 млн мусульман. Гості поцікавилися, як закат збирають в Україні та розповіли про свій досвід, — повідомив Мурат Сулейманов. 

На завершення зустрічі українського муфтія запросили відвідати Індонезію, щоб більше дізнатися про діяльність релігійних інституцій країни та життя індонезійських мусульман.