Муфтій Саід Ісмагілов увійшов до складу конкурсної комісії з добору на посаду директора ДП «Кримський Дім»
За підсумками роботи комісії директором «Кримського Дому» обрано Ахтема Сеїтаблаєва.
Два дні, 1–2 лютого, в будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України тривала робота конкурсної комісії з добору кандидата на посаду директора Державного підприємства «Кримський Дім». Серед тих, кому випала честь і відповідальність обрати керівника закладу, що опікується збереженням і відродженням культури, традицій, мови корінного народу України, кримських татар, був і духовний лідер українських мусульман — муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов. Долучити його до складу комісії рекомендував колектив «Кримського Дому».
Як розповів шейх Саід, перед комісією стояло непросте завдання: розглянути презентації претендентів, оцінити їхню актуальність, ознайомитися з поданими програмами, оцінити їх реалістичність, а також організаторський, адміністративний хист і досвід кандидатів, спроможність реалізувати запропоновані ними проєкти.
— Я був серед членів цієї комісії, — розповідає Саід Ісмагілов. — «Кримський Дім» запропонував [увести] до її складу мене, а також відомого релігієзнавця, Ігоря Анатолійовича Козловського, та Гульнару Аліївну Савенко як представників трудового колективу. Також були три представники від громадських організацій і три від органу влади. У перший день ми проголосували за допуск претендентів до конкурсу — таких кандидатів виявилося двоє. Визначилися з регламентом і порядком, у якому будемо їх слухати, ознайомилися з державними нормативними актами й законами про обрання керівників державних підприємств. 2 лютого ми заслухали обох кандидатів на посаду, ставили їм питання, обговорювали подані ними плани, їхнє бачення того, як буде розвиватися «Кримський Дім», що вони для цього робитимуть, які заходи, проєкти та програми планують реалізувати. Плани подавалися на 1 рік і на 5 найближчих років. Після виступів кандидатів ми обговорювали почуте й потім голосували. Одноголосно обрали Ахтема Шевкетовича Сеїтаблаєва на посаду директора Державного підприємства «Кримський Дім».
Як зазначив муфтій, програма розвитку й роботи «Кримського Дому», запропонована Ахтемом Сеїтаблаєвим, була переконливіша, до того ж на його користь зіграло те, що він уже встиг зробити й започаткувати, його досвід співпраці з різними установами та структурами на шляху відродження та збереження культури Криму та кримських татар:
— По-перше, Ахтем Сеїтаблаєв подав звіт за п'ять років про те, що зробив «Кримський Дім». По-друге, в нього є дуже цікаві амбітні проєкти. Наприклад, у Пирогові, де він разом з Національним музеєм народної архітектури та побуту планує створення кримськотатарської садиби, що буде виготовлена в натуральний розмір. Там будуть представлені як сама оселя, так і традиційні ремесла, показано традиційний побут, лад кримськотатарської родини. Навіть буде побудована невеличка мечеть — ну, там же, в музеї, стоять храми з різних регіонів. Тож і садиба, й мечеть будуть стояти на тому невеличкому клаптику, що вже давно був передбачений для Криму на території музею, але нічого кримського там так і не з’явилося, бо за радянських часів забороняли щось робити, що нагадувало б про кримських татар. Цей народ був депортований, і не можна було навіть згадувати про те, що вони колись були у Криму. З іншого боку, ніякої іншої історичної архітектури, ніж кримськотатарська, та предметів побуту на півострові не було. Все інше — не місцеве, не кримське. Тож попри те, що ділянка для Криму в Пирогові була передбачена, її не забудовували, стояла порожня — ніби ніякого Криму в Україні й немає… А тепер, завдяки ініціативам, у тому числі й Сеїтаблаєва, розробляється проєкт, що заповнить цю пустку, і «Кримський Дім» братиме в цьому найактивнішу участь. У програмі Сеїтаблаєва викладено плани та способи реалізації різних культурних заходів, і маю сказати, що в нього є багато дуже цікавих культурно-просвітницьких проєктів і вони справді вражають.