ДУМУ «Умма» розіслало в мечеті нові календарі з датами за гіджрою та григоріанським літочисленням

18.01.2022

128

В ісламські культурні центри по всій Україні надійшли нові настінні календарі, в яких поєднані дати за гіджрою та григоріанським літочисленням, назви місяців також у двох варіантах. Прихожани мечетей отримають календарі безплатно.

Щороку ДУМУ «Умма» розробляє новий дизайн календарів — з них можна не просто дізнатися дні мусульманських свят, постів і визначних подій, а й отримати цікаву інформацію про іслам в Україні та світі, побачити найгарніші мечеті. 

Зауважимо, що до розробки макетів безпосередній стосунок має муфтій Саід Ісмагілов, який працює безпосередньо з дизайнером, щоб у мусульман нашої країни був яскравий україномовний календар.

Цікаво, що серед охочих мати такий календар не тільки мусульмани. До ісламських культурних центрів звертаються люди з різними релігійними переконаннями. Як сказала членкиня Неформальної групи міжрелігійного миру, немусульманка: 

«Це не дрібничка, хоча б тому, що [це] унеможливлює незручну ситуацію, коли намагаєшся пригостити чимось друга чи подругу у дні їх посту».

Нагадаємо, в мусульманському календарі літочислення ведеться від гіджри (16 липня 622 року) — дати переселення пророка Мухаммада (мир йому і благословення) та першої громади мусульман із Мекки до Медини. Епоха перед гіджрою називається джагілія — доба невігластва (язичництва).