ДУМУ «Умма» вчергове приймало членів Всеукраїнської ради релігійних об’єднань

06.09.2021

40

У Києві 2 вересня відбулося чергове засідання ВРРО — Всеукраїнської ради релігійних об’єднань, представницького міжконфесійного консультативно-дорадчого органу, що діє на громадських засадах і пропагує толерантність і взаємоповагу в міжрелігійних, державно-церковних та релігійно-суспільних відносинах. Цього разу місцем зібрання обрали офіс ДУМУ «Умма», що є членом ВРРО.

На засіданні були присутні представники церков і релігійних об’єднань, що входять до складу ВРРО, зокрема головуючий цього року єпископ Апостольської Православної Церкви Сергій Вутянов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов, голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік, головний рабин громад прогресивного юдаїзму України та Києва Олександр Духовний, протоієрей Апостольської Православної Церкви в Україні о. Олександр (Титов), представники Української асоціації релігієзнавців (УАР): професор Людмила Филипович і професор Ігор Козловський; представниця Національних зборів бахаї України Олена Зима, представник Об’єднання синів та дочок рідної національної української віри (ОСІДУ РУНВіри) пан Михайло Марченко тощо.

Серед пунктів порядку денного — доповідь професора Людмили Филипович про перебіг реалізації проєкту «Релігійні меншини в Україні і державно-конфесійні відносини», ініційованого УАР за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерланди в Києві. Партнери проєкту — ВРРО та Відділ релігієзнавства Інституту філософії НАН України. Проєкт створено, щоб максимально поширити інформацію про релігійні меншини в Україні, донести їхні потреби до влади та створити сприятливе поле для міжконфесійного рівноправ’я.

Україна — багаторелігійна, багатоконфесійна країна, але потреби релігійних меншин у ній часто ігнорують, хоча вони були і залишаються невіддільною частиною українського суспільства. Проєкт здатен посприяти зміцненню становища релігійних меншин в Україні, поліпшити міжнародний імідж країни. 

Фундаментом дослідження стало первинне опитування та проведення фокус-груп з представниками 10 релігійних меншин: харизматами, мусульманами, прогресивними юдеями, послідовниками віри бахаї, саєнтологами, буддистами, мормонами, кришнаїтами, неоязичниками, представниками Апостольської Православної Церкви. Таким чином дослідники ознайомляться зі статусом і потребами релігійних меншин та отримають якісний матеріал для формування аналітичних записок, що будуть представлені владі та громадськості.

Реалізація проєкту почалася у травні цього року, він триватиме до кінця грудня. Заплановано провести соціологічне дослідження: опитати представників релігійних меншин і їхніх лідерів, а також експертів з релігійних питань (юристів, державних службовців, науковців, представників мас-медіа), щоб зібрати дані про становище релігійних меншин у сучасній Україні, їхні специфічні потреби, та з’ясувати, як держава та суспільство реагують на ці потреби, та чи реально діє закон про свободу совісти й релігійні організації. 

За словами пані Филипович, дані за всіма трьома анкетами опитування вже оброблені, остаточні результати будуть оприлюднені на сайті ВРРО та на сторінці проєкту в соцмережі «Фейсбук».

Учасники зустрічі також обговорювали питання посилення взаємодії Ради з державними структурами, плани роботи, зокрема підготовку до участі в роботі Парламенту світових релігій. Поміж іншого йшлося про програму Всесвітнього тижня міжрелігійних гармонійних відносин - 2022. 

Нагадаємо, 2020 року ВРРО посіла III місце в X конкурсі короля Йорданії Абдулли II до Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії й отримала відповідну відзнаку.

Теги: