Посол Пакистану завітав до Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада

06.07.2021

77

У Львові 1 липня з візитом перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан в Україні Ноель Ізраель Хохар. Він зустрівся з міським головою Андрієм Садовим, обговоривши розширення співпраці міста з Пакистаном і важливість увічнення пам’яті уродженця Львова — визначного ісламського письменника, мислителя, дипломата, перекладача Корану англійською, представника Пакистану в ООН на початку 1950-х років Мухаммада Асада та розширення співпраці міста із Пакистаном. Також пан посол відвідав Ісламський культурний центр Львова, названий іменем Мухаммада Асада, де відбулась бесіда з керівництвом, імамом мечеті, що діє при центрі, та зустріч із прихожанами, серед яких були й земляки високого гостя.

— На зустрічах у мерії та в ісламському культурному центрі Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан відзначив готовність посольства спільно працювати зі Львовом для вшанування пам’яті Мухаммада Асада, популяризації його інтелектуальної спадщини, адже, за словами гостя, Мухаммад Асад став мостом, що з’єднує народи України та Пакистану, — розповів імам мечеті львівського ІКЦ Мурат Сулейманов.

Пан посол під час спілкування поділився своїм баченням розширення та активізації співпраці в цьому напрямку, планами своєї країни сприяти появі у Львові меморіальних об’єктів і дав високу оцінку діяльності як львівського ІКЦ, так і Українського центра ісламознавчих досліджень, Всеукраїнської асоціації «Альраід» зі збереження пам’яті про Мухаммада Асада та популяризації його творчости. 

Пан Посол відзначив зусилля мусульман нашої країни, спрямовані на ознайомлення українців із цією видатною постаттю, зокрема наголосив на важливості перекладів українською мовою праць Мухаммада Асада, видання його книг, розповів про приємні враження від Книжкового Арсеналу, де на стенді ІКЦ Києва він мав задоволення бачити ці книги. Також пан Хохар зауважив, що про повагу до Мухаммада Асада свідчить той факт, що львівський ісламський культурний центр не просто має ім’я цього видатного уродженця міста, а й проводить вельми ефективну діяльність із популяризації його праць і діяльности. Водночас посол зазначив, що, на жаль, у самому Пакистані люди не завжди знають про походження людини, причетної до утворення Ісламської Республіки Пакистан, тож і там буде організована просвітня кампанія.

Про це йшлося й на зустрічі високого гостя з міським головою Андрієм Садовим, що також порівняв Мухаммада Асада з мостом між народами України та Пакистану і підкреслив, що Асад був «людина світу, яка несе мудрість. Він заявив, що треба попрацювати спільно для промоції, щоб нинішні львів’яни про це знали. Пан Садовий додав, що місто планує створити грантову програму для популяризації особистостей, що народилися у Львові та стали відомими у світі.