Саід Ісмагілов — про спроби «залякати Україну мусульманами» на круглому столі про насильство за релігійною ознакою
Виступаючи на круглому столі «Ні переслідуванням і насильству за релігійною ознакою!» в конференц-залі «Укрінформу» (відеозапис заходу можна переглянути за посиланням), муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов попередив про спроби поширити в Україні ідеї терориста Брентона Тарранта, що в березні 2019-го здійснив напад на дві мечеті у Крайстчерчі (Нова Зеландія), вбивши 51 і поранивши 49 осіб. «Маніфест» терориста перекладено українською мовою, і тепер його поширюють одним із мережевих каналів як друковану книгу. У коментарі продавця міститься заклик «до всіх щирих націоналістів» придбати цей переклад, а самого терориста названо «героєм національного спротиву».
— Мусульмани України завжди займали й займають патріотичну позицію, захищають національні інтереси України. Кому треба розповсюджувати такі заклики, перекладати українською та реалізовувати цей «маніфест», що закликає до насильства над мусульманами? Я думаю, що ні державі Україна, ні українському народові це абсолютно не треба — у важкі часи війни, часи окупації, за великої кількости внутрішніх переселенців з окупованих територій розхитувати нашу країну міжетнічними, міжрелігійними конфліктами.
Пан муфтій висловив сподівання, що зловмисникам не вдасться посіяти розбрат:
— Я маю надію, що українське суспільство ніколи не дасться на ці провокації, що в нас ніколи не буде міжрелігійних і міжнаціональних конфліктів. Ми нормальна, здорова європейська країна з великою мірою толерантности, з великою повагою одне до одного, бо врешті-решт нам треба всім разом захищати національні інтереси України.
Шейх Саід побажав миру присутнім й привітав Україну з прийдешніми святами — Днем національного прапора та Днем незалежности.
Він гаряче привітав ініціативу Генасамблеї ООН визначити спеціальну дату, присвячену жертвам насильства на релігійному ґрунті, й підкреслив, що це саме те, до чого організації-учасниці ВРРО (зокрема ДУМУ «Умма») закликали ще пів року тому:
— Хочу сказати, що в рамках Всеукраїнської ради релігійних об’єднань ми <...> обговорювали, що в Україні треба встановити дату, що вшановувала би релігійну свободу, вшановувала жертв релігійного насильства, бо в Україні таке відбувалося й далі, на жаль, відбувається. <…> Сучасна людська цивілізація вже давно переросла ці фобії, оце насильство, і коли воно відбувається в якихось країнах, і що найгірше — на державному рівні, то це страшна річ! Наприклад, є країни, де переслідують цілеспрямовано християн, є країни, де цілеспрямовано переслідують мусульман, послідовників інших релігій… Для сучасного глобального світу, де за кілька годин можна перелетіти з одного континенту на інший, а інформація взагалі розповсюджується за секунди, такі речі... — їх уже неможливо приховати. Будь-яке насильство буде відоме: буде відомо, хто вчинив це, і мають бути покарані всі причетні — хто зробив це, хто чинив утиски за релігійною ознакою і не лише за релігійною.