Дякуємо Саідові Ісмагілову за 10 років сумлінного духовного служіння як Муфтія!

24.01.2019

48

_IMG_490825 січня 2009 року на першому з’їзді Духовного управління мусульман України «Умма» імама Саіда Ісмагілова обрали Муфтієм.

Протягом цього десятиліття пан Муфтій сумлінно дбав про інтереси українських мусульман і ніколи не використовував своє високе становище для досягнення особистих цілей. Його служіння було таким яскравим, що вже другий рік поспіль він потрапляє до списку найвпливовіших українців, за версією журналу «Кореспондент» («Топ-100» в підсумкових номерах 2017 та 2018 року), — вагомий результат, уважаючи на те, що мусульман в Україні близько 4%, і Муфтій — єдиний мусульманський духовний лідер у цьому переліку.

Навіть це світське видання зазначило: шейх Саід дбає не лише про інтереси прихожан мечетей його духовного управління, а турбується про одновірців, що зазнають несправедливості, незалежно від їхньої конфесії. Це не означає, що йому байдуже до людей інших релігійних поглядів, адже Муфтій докладає величезних зусиль для розвитку та зміцнення міжрелігійного діалогу, миру та злагоди в українському суспільстві, і Всеукраїнська рада релігійних організацій, де він представляє ДУМУ «Умма», навіть обрала його одностайно головою на 2018 рік.

Від імені мусульман України вітаємо шейха Саіда з десятиліттям духовного служіння як Муфтія та дякуємо за його наполегливу працю, активну позицію щодо проблем суспільства та окремих людей, за непримиренність до будь-якої несправедливості.

Просимо Божого благословення для пана Муфтія та його родини!

Духовне управління мусульман України «Умма»

25 січня 2009 року відбувся перший з’їзд зареєстрованого духовного управління. На ньому громади з десятьох регіонів України обрали першого Муфтія та перший склад правління. 2019 рік ДУМУ «Умма» оголосило роком свого десятиліття і проводитиме низку заходів у різних містах України.