Муфтій Саід Ісмагілов — у «Топ-100» найвпливовіших українців за версією «Кореспондента»

29.12.2017

138

муфтій мусульман УкраїниЖурнал «Кореспондент» оприлюднив свій традиційний «Топ-100» найвпливовіших українців року, що минає. У рейтингу — відомі українські науковці, політологи, журналісти й політтехнологи — загалом 25 осіб. Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов посів 94 місце — вагомий результат, уважаючи на те, що мусульман в Україні близько 4%. Сам муфтій дізнався про новину з привітань, що посипалися від мусульман і немусульман, — це стало приємною несподіванкою.

Авторитет шейха Саіда не тільки серед одновірців видання підкреслило короткою характеристикою:

«…Великий патріот України. Під час Революції Гідності виступав на підтримку протестувальників. Займає дуже тверду проукраїнську позицію з приводу Криму та агресії РФ на Донбасі. Гаряче підтримує кримських татар, що зазнають репресій у Криму. За постмайданні роки став дуже популярним у країні, навіть серед людей, далеких від Ісламу. Веде активну міжнародну роботу: встановлює зв’язки в Туреччині та інших країнах з сильними мусульманськими громадами».

«Кореспондент» звертає увагу на те, що ТОП-100 майже не змінився за останнє десятиліття. З іншого боку, особи, що отримали важелі впливу після Революції Гідності, зуміли зберегти свої позиції та не поступаються досвідченим гравцям. Згідно з соціологічними опитуваннями, українці мають потужний запит на нові обличчя в політиці.

Саід Ісмагілов — муфтій ДУМУ «Умма», президент ВГО «Український центр ісламознавчих досліджень» і відомий громадський діяч — послідовник сунітської гілки Ісламу та прихильник васатиї, що означає помірність, збалансовану середину, відмову від крайнощів і радикалізму. Наголошує, що мусульмани — невіддільна й важлива частина українського суспільства, закликає одновірців брати активну участь у створення нової України, де буде подолано корупцію та невідповідальність влади.

Шейх — один з ініціаторів підписання та співавтор «Хартії мусульман України» й «Соціальної концепції мусульман України».

Він, донечанин, лишався в окупованому місті й брав участь у молитовному марафоні та інших проукраїнських зібраннях. В одному зі своїх виступів муфтій нагадав, яку свободу й розвиток має Іслам в Україні, і звернувся до мусульман світу з проханням не посилати до України військових найманців. Лише дивом уникнув ув’язнення в «ДНР»: бойовики прийшли по нього буквально наступного дня після того, як шейх, погодившись на прохання друзів, переїхав зі свого постійного помешкання. Невдовзі мусив покинути Донецьк, щоб не поповнити списки заручників. Разом з представниками інших релігій брав активну участь у визволенні з полону тих, кому пощастило менше, зокрема греко-католицького священика о. Тихона (Кульбаки) та відомого релігієзнавця Ігоря Козловського.