Дуа за полеглих у Другій Світовій Війні: долучайтеся всі!

14

10330507_626699914074066_5028663129591619349_nШановні брати та сестри одновірці, закликаємо вас долучитися до дуа (молитви-прохання) про усіх, хто віддав своє життя за перемогу над фашизмом у роки Другої Світової Війни! Такі молитви читатимуться цієї пятниці, 8 травня, в усіх мечетях ДУМУ «Умма».

Багато мусульман, пліч-о-пліч з іншими, стали на захист миру у той скрутний буремний час; багатьом це вартувало життя. Окрім того, мусульман Радянського Союзу спіткало ще одне лихо: депортації, яких зазнали цілі мусульманські народи. Не лише родини солдатів, які щогодини ризикували власним життям на фронті, були зіслані — багатьох фронтовиків відкликали з передової чи не підчас бою; зривали нагороди, проголошували зрадниками та відправляли углиб Азійської частини СРСР, куди не всі з них доїхали живими, не всі знайшли свої родини…

І навіть попри це багато чоловіків за допомогою небайдужих офіцерів виправляли собі документи — змінювали імена, прізвища, дані про походження — і продовжували героїчно захищати Вітчизну, що завдала їм удару в спину!

Багато воїнів-мусульман не повернулися з поля бою; тіла багатьох навіть досі не знайдено. Часто-густо їх нікому було поховати належним чином, нікому було прочитати над ними заупокійну молитву (джаназа-намаз); нікому почитати за них Коран, місцезнаходження багатьох з яких досі залишається не встановленим.

Духовне управління мусульман України «Умма» просить усіх небайдужих прийти у мечеть та долучитися до спільної молитви за душі полеглих на полях Другої Світової Війни, та попросити Вссевишнього прощення та милосердя для них у Судний День!