«Не тільки зброєю, а й силою віри» — у київській мечеті зустріли помічників військових капеланів ЗСУ

26.04.2024

61

У центральному офісі Духовного управління мусульман України «Умма» відбулася зустріч із групою помічників військових капеланів ЗСУ, що проходять курс у Військовому інституті КНУ ім. Т. Шевченка.

Під час таких зустрічей із капеланами чи їхніми помічниками представники духовного управління розповідають про основи ісламу, мусульманську спільноту Україні, ставлення послідовників ісламу до війни та миру, а також відповідають на велику кількість питань. Такі зустрічі спрямовані на підвищення кваліфікації капеланів, адже саме на їхніх плечах лежить важлива місія: підтримка військових, їхніх родин та душпастирська опіка. Вони проводять богослужіння, підтримують духовний та моральний стан військовослужбовців. 

Україна є багатоконфесійна країна, у лавах її Збройних сил воюють тисячі мусульман, і важливий обов’язок капелана — поважати право на свободу вибору, світогляду та віросповідання військового. Тож для капеланів та їхніх помічників важливо знати основи ісламу та отримати уявлення про особливості ведення війни безпосередньо від представників ісламу. 

Муфтій ДУМУ «Умма»  Мурат Сулейманов розповів гостям про роль війни та джихаду в ісламі, зазначивши, що перемога можлива у випадку поєднання віри й сили: 

— Не тільки зброєю, а й силою віри можна здобути перемогу. Віра у Всевишнього — це запорука справедливости та справедливої перемоги. Поєднувати ці два аспекти вкрай важливо. Я дуже радий, що такі зустрічі стали вже традицією для представників різних конфесій — це позитивно вплине на дух військових, що боронять нашу Україну.