Імам Хамза Іса провів лекцію про іслам для військовослужбовців ТРО

26.02.2024

45

За ініціативою Служби військового капеланства Регіонального управління Сил ТРО «Південь» в Одесі відбулася зустріч військових капеланів з військовослужбовцями Сил ТрО ЗСУ. Під час зустрічі капелани розповіли про основні світові релігії, християнство та іслам. Як представник мусульманської спільноти в заході взяв участь імам Ісламського культурного центру Одеси Хамза Іса.

У своєму виступі він ознайомив присутніх з основами ісламу та його віровченням, а також розповів про особливості життя українських мусульман:

— Особлива риса нашої країни — це об'єднання різних культур та конфесій. Об'єднання та пізнання одне одного. Я дуже радий, що нас запрошують для того, щоб правильно доносити релігію іслам, це дуже важливо.

Хамза Іса підкреслив вплив релігії та духовности на стан суспільства під час війни: 

— Люди завжди шукають мету свого існування. І я бачу, що останні два роки люди, в тому числі військовослужбовці, все більше шукають істину та все частіше звертаються за підтримкою — вони приходять до імамів, священників. А ми кажемо, що найкраща підтримка — це підтримка Всевишнього.

Згадав одеський імам і про військовослужбовців-мусульман: 

— У ЗСУ є чимало військовослужбовців, що сповідують іслам. Відповідно, є й потреба в імамах-капеланах. Саме тому в Україні є капелани-мусульмани, та їх кількість не задовольняє потреби всіх братів, що виконують свій обов'язок із захисту Батьківщини. Наші капелани передусім допомагають адаптуватися до реалій, з якими військовий стикається на війні. Вони намагаються дати військовим-мусульманам хоча б базові релігійні знання, всіляко підтримують їхній бойовий дух.