Вечір розговіння є багаторічною традицією мусульман — муфтій ДУМУ “Умма”

18.04.2023

147

Іфтар, організований Духовним управлінням мусульман України «Умма» спільно з Конгресом мусульман України відбувся днями в одному з халяльних ресторанів Києва. 

Основна мета таких іфтарів у дні Рамадану — заохочення, підтримка та зміцнення зв’язків із дипломатами та офіційними особами на благо українських мусульман. 

У заході взяли участь повноважні посли, почесні консули ісламських держав, відомі світські та релігійні особи, керівники мусульманських релігійних громад України та представники мусульманських громадських організацій. 

За словами муфтія ДУМУ «Умма» Мурата Сулейманова, дипломатичний іфтар є чудовою багаторічною традицією:

— Як муфтій я дуже радий, що ми змогли організувати святковий іфтар у час війни. Це можливість для мусульман України, щоб влада, а також представники інших конфесій були ознайомленні з нашим Рамаданом, з нашим постом. І головне для нас, щоб вони дізналися про значення священного місяця з перших вуст. Маю надію, що такі заходи будуть повторюватися частіше, можливо, в іншому форматі. 

Дмитро Гончаренко, начальник управління культури департаменту культури та туризму КОВА зачитав вітальний лист від Віталія Власюка, заступника голови Київської облдержадміністрації:

«Щиро вітаю вас та всю мусульманську спільноту з нагоди благословенного місяця Рамадан. <…> Просвітницька робота Конгресу мусульман України сприяє утвердженню моральних цінностей у суспільстві, а реалізація соціально-гуманітарних проєктів є вагомим внеском у культурний і духовний розвиток Київської области та щоденно наближує нашу Перемогу», — сказано в тексті листа. 

Після заходу сонця учасники разом перервали піст і відправили колективну молитву. Трохи пізніше, за вечерею, відбулося обговорення проблем і перспектив ісламської громади України.