Муфтій зустрівся з Тамілою Ташевою

30.03.2023

65

Мурат Сулейманов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», зустрівся з Представницею Президента України в АР Крим Тамілою Ташевою 

Зустріч відбулася в Офісі Представництва 25 березня з нагоди початку місяця Рамадан.

Під час розмови Таміла Ташева розповіла шейху Мурату про своє відрядження до країн Південно-Східної Азії, зокрема про відвідини у складі української делегації Малайзії та Індонезії. Вона поділилася інформацією про візити до релігійних організацій цих країн, де більшість населення становлять мусульмани. 

Представниця президента наголосила, що розповідала про мусульманську спільноту України та корінний мусульманський народ, кримських татар. 

— Цей фактор, а також український Крим став так званим містком для вибудови комунікації з азійськими колегами. Вразливими темами під час зустрічей з мусульманськими організаціями стали утиски та репресії кримських татар через їхнє віросповідання, руйнування та розкрадання культурної спадщини киримли, зазначила вона у фейсбук-дописі.

Коментуючи зустріч із представницею президента, муфтій ДУМУ «Умма» зазначив, що пані Таміла дуже відповідально ставиться до своєї місії: 

— Коли ми кажемо про мусульман Криму, про Крим, то до нас як до представників ісламу тут, в Україні, як запевнила сама Ташева, будуть звертатися. Для мене цінно це почути, бо коли чиновник робить щось, звертаючись до мусульман, до духівництва чи мечеті, це дуже важливо. Під час зустрічі з пані Тамілою ми обмінялися думками щодо важливих акцентів в інформаційній діяльності, спрямованій на мусульманські країни. Молю Всевишнього, щоб дав їй сили, терпіння й мудрости в цій справі. А ми (ДУМУ «Умма». — Ред.) зі свого боку будемо допомагати в поставлених питаннях, іншааллаг.