Муфтій Мурат Сулейманов узяв участь у Форумі національних товариств Львівщини

12.12.2022

49

6 грудня в стінах Українського католицького університету відбувся VII Форум національних товариств Львівщини, що отримав назву «Разом у незалежній Україні». 

На заході обговорювали проблеми міжетнічного та міжкультурного діалогу, а також представлення культури та традицій різних національностей, що живуть у Львівській області. Також порушено питання допомоги вимушеним переселенцям. 

Учасниками форуму стали представники національних спільнот Львівщини. Спікерами заходу були проректор із питань призначення та місії УКУ Мирослав Маринович, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світлана Семчишин, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов та представниця громадської ради Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» Ольга Лідовська

Форум розпочав вітальним словом ректора УКУ, отець Богдан Прах. У своєму виступі він підкреслив, що попри етнічну різність ми — жителі однієї країни: 

Сьогодні ми всі відчуваємо відповідальність за нашу країну. Ніхто не дивиться на етнічне походження воїнів чи їхню релігійну приналежність, але всі вони попри різність, захищають нашу країну. З цим розумінням спільної відповідальности за країну маємо жити й ми.

За словами заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка, на Львівщині зареєстровано 48 громадських організацій національних товариств, але в регіоні живуть представники понад 100 національностей. Найбільші громади — польська, кримськотатарська та єврейська.

Муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов наголосив, що мусульмани є невіддільна частина українського суспільства та підтримують державу, бо це — прямий обов'язок для послідовників ісламу. 

Єдність — пріоритет для нас усіх. На жаль, дотепер є публічні люди, що замовчують свою позицію щодо війни. Але якщо ми хочемо, щоб держава була сильна, то не маємо казати, що це „не наша війна“. 

Читайте також: Муфтій Мурат Сулейманов відвідав ІКЦ Одеси