Муфтій Мурат Сулейманов ушанував пам’ять жертв Голодомору

28.11.2022

27

26 листопада у Львові вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні. Муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов разом з іншими духовними особами та представниками влади взяв участь в екуменічній панахиді. Акція під назвою «Свіча пам’яті» відбулася коло пам’ятника Тарасу Шевченку. Присутні запалили лампадки на згадку про людей, убитих радянським режимом.

— Нам потрібна сильна держава. Коли кажу про сильну державу, то маю на увазі людей. Як у нас завжди буде правда, щирість, тоді буде й сильна держава, бо подібні трагедії стаються, коли держава не може захистити своїх громадян. Ми молимося за те, щоб Україна та український народ були сильні, — каже Мурат Сулейманов.

Запрошення на захід муфтій отримав від департаменту у справах релігій.

— Спочатку відбулася спільна молитва, що тривала п’ять хвилин, — розповів шейх Мурат. — Після цього мали виступи представники місцевої влади та заступник міського голови, Андрій Москаленко. Після заходу представники духівництва та адміністрації дякували мені за те, що мусульмани України беруть участь у таких заходах.

Довідка. День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій ушановують в Україні щороку в четверту суботу листопада. За даними науково-демографічної експертизи, загальна кількість людських утрат лише від Голодомору 1932–33 року становить 3 млн 941 тис. осіб.

Теги: