Мурат Сулейманов у Львові зустрівся з єпископом Малхазом Сонгулашвілі

20.07.2022

47

Єпископ Євангельської баптистської церкви Грузії Малхаз Сонгулашвілі під час свого візиту до України відвідав Ісламський культурний центр ім. Мухаммада Асада у Львові. Він зустрівся з виконувачем обов’язків муфтія ДУМУ «Умма» Муратом Сулеймановим.

Гість розповів про мету приїзду до України та діяльність його церкви, а також запевнив у твердій підтримці ним і грузинським народом справедливої боротьби українців за незалежність своєї країни.

Шейх Мурат ознайомив єпископа з діяльністю Духовного управління мусульман України «Умма» та ІКЦ Львова. Релігійні лідери поговорили про постать Мухаммада Асада, що його іменем названо культурний центр. 

Малхаз Сонгулашвілі повідомив, що він і його церква моляться за Україну та український народ. Гість наголосив, що молиться й за кримських татар, адже йому добре відома трагічна історія кримськотатарського народу у XX cт.:

— Я люблю та поважаю кримських татар. Я знаю їхню історію, знаю, через що вони проходили давніше, знаю і про випробування, що їх кримськотатарський народ проходить тепер.

Пан Малхаз розповів, що Євангельська баптистська церква Грузії робить особливий акцент на розвитку міжконфесійного діалогу та боротьбі з ісламофобією. Нині вони намагаються реалізувати цікавий проєкт: на території собору має з’явитися окреме молитовне приміщення для мусульман. 

— Таким чином, ми покажемо, що мусульмани — такі самі віряни, як і інші. Їм теж є місце поряд з нами, й це допомагатиме боротися з ісламофобією, — пояснив єпископ.

Також гість із Грузії цікавився досвідом роботи ДУМУ «Умма». За його словами, активна участь мусульман у житті немусульманського суспільства — це надзвичайно корисний досвід, і його варто вивчати всім, хто будує міжконфесійний діалог.

Наостанок Малхаз Сонгулашвілі подарував шейхові Мурату листівку з молитвою за Україну. За словами єпископа, ця молитва написана спеціально в його церкві, і її текст використовують під час спільних щотижневих молитов за Україну, а листівки з ним роздають усім, хто долучається до молитви.