Муфтій ДУМУ “Умма” Саід Ісмагілов склав свої повноваження

07.06.2022

657

Муфтій ДУМУ “Умма” Саід Ісмагілов офіційно склав свої повноваження. Тимчасово виконувачем обов'язків муфтія призначено шейха Мурата Сулейманова, імама мечеті Ісламського культурного центру Львова. Протягом декількох років шейх Мурат був заступником муфтія.

У березні 2022 року було заплановано загальні збори Духовного управління мусульман України “Умма”, але через початок повномасштабного вторгнення Росії, ми вимушені були відкласти захід на невизначений термін. На цих зборах муфтій Саід Ісмагілов планував оголосити про завершення своїх повноважень.

На посту муфтія шейх Саід прослужив понад 13 років. У 2009 році релігійні громади із різних регіонів України, що об'єдналися у ДУМУ “Умма” обрали муфтія, голову правління та склад правління. Першим муфтієм став шейх Саід Ісмагілов, що обіймав цю посаду дотепер. Усі ці роки Саід-хазрат завзято працював на благо українських мусульман і України. 

Шейх Саід і ДУМУ «Умма» були разом з українським народом ці роки — як у часи відносної стабільности, так і в періоди тяжких випробувань: Революції гідности, на початку агресії РФ у 2014 році та під час окупації частини нашої території. Ми залишаємося разом із українським народом і зараз — під час війни. Муфтій Саід докладав величезних зусиль для розвитку та зміцнення міжрелігійного діалогу, миру та злагоди в українському суспільстві.

Мусульманин зобов'язаний подякувати людині за надану добру справу. Пророк Мухаммед (мир йому та благословення Аллаха) сказав: «Не вдячний Аллаху той, хто не вдячний людям».

Від імені всіх членів Духовного управління мусульман України “Умма” дякуємо шейху Саіду за духовне служіння, за сміливість та самовіддачу в справах Ісламу та мусульман України. Ми вдячні за тверду активну позицію у проблемних питаннях, що стосуються нашого суспільства, за наполегливу працю, донесення до співгромадян справжньої позиції Ісламу, а також за гідну репрезентацію ісламських принципів в особистому та громадському житті.

Просимо підтримки від Аллаха в нових починаннях шейха Саіда та божого благословіння для нього та його родини!