Саід Ісмагілов про підтримку російськими муфтіями війни в Україні: «Вони чинять гріх і несправедливість»

19.03.2022

149

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов прокоментував інформацію російської пропаганди щодо підтримки мусульманськими муфтіями війни проти України.

«Між нами пролягли кров і смерть загиблих українців», — написав він на своїй фейсбук-сторінці.

«Сьогодні знову в Росії чомусь порушили питання про підтримку російськими муфтіями війни проти України. Зокрема, це написали на різних телеграм-каналах. Я думав, вони вигадали щось нове, але ні – посилання на статтю від 2 березня, і нічого нового. Ті самі дійові особи, ті самі схвалення дій Путіна. Тож відповім ще раз: я не вважаю духовними лідерами людей, що благословили й підтримали вбивство жінок, дітей та будь-кого на нашій українській землі. Вони навіки зганьбили себе підтримкою відвертої несправедливості, гріха та насильства. Вони знають, як десятки авторитетних мусульманських шейхів і муфтіїв від Європи до Аль-Азгару засудили російську агресію та вбивство українців. Вони не можуть цього не знати! — упевнений шейх Саід. — Тому вибір російських діячів свідомий. Вони свідомо стали на бік злочину і є пособниками того, що відбувається».

Духовний лідер українських мусульман нагадав аят Священного Корану:

«І чому б вам не боротися на шляху Аллага заради слабких чоловіків, жінок і дітей, що кажуть: «Господи наш! Виведи нас із цього міста, жителі якого несправедливі. Даруй нам від Себе покровителя, даруй нам від Себе помічника!» (4:75)

«Коли читаєш цей аят, виринають у пам'яті Маріуполь, Харків, Волноваха, Суми, Чернігів, Буча, Ірпінь, Київ та інші міста України», — пише Саід Ісмагілов.

Як пояснює муфтій, у цьому аяті Аллаг закликає ставати на захист пригноблених і дозволяє всім вірним битися для захисту жертв агресії.

«А російські так звані духовні лідери — навпаки, стали на бік агресора і вбивці, і їхня „віра“ дозволила їм не просто боязко промовчати, а навіть схвалити цей геноцид українського народу, в тому числі нас — мусульман України, що стали на захист своєї Батьківщини. Розумію, що це їх свідома позиція — нам нема до чого  закликати цих муфтіїв. Вони зробили свій вибір і самі будуть за нього відповідати перед Всевишнім. Я поінформував їх, що вони роблять зульм — гріх і несправедливість. А коли в мене питають, як ми будемо відновлювати духовні зв’язки з мусульманськими лідерами Росії, я відповідаю: ніяк. Нам не потрібні зв’язки з їх так званою духовністю. Між нами лягли кров і смерті загиблих українців, а мусульмани відрізняються принциповістю — мені моя українська гідність не дозволить простягнути їм руку», — каже Саід Ісмагілов.

Нагадаємо, перед цим муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов у відеозверненні закликав мусульман цілого світу не ставати частиною путінського задуму знищення України, а Рада мусульман Європи (The Council of European Muslims), найбільшого загальноєвропейського об'єднання мусульманських організацій, зробила заяву з приводу агресії Росії проти України.

Також відомий шейх Алі аль-Карадаги (Ali Al Qaradaghi), генеральний секретар Міжнародного союзу мусульманських учених, пояснив позицію мусульман щодо війни Росії з Україною та закликав не бути «нейтральними», бо в цій війні агресор очевидний.