Саіда Ісмагілова запросили на зустріч зі слухачами Києво-Могилянської бізнес-школи

17.02.2022

32

У Києво-Могилянській бізнес-школі (kmbs), заснованій 1999 року при одному з найстаріших університетів Європи з 400-річною історією, Києво-Могилянській академії, 16 лютого відбулася зустріч викладачів і слухачів із муфтієм ДУМУ «Умма» Саідом Ісмагіловим.

Тут існує формат зустрічей з видатними особистостями, людьми, що досягли успіхів у певних сферах, лідерами думок, очільниками церков та релігійних організацій. 

— І під час цих зустрічей відбувається знайомство з гостем. Слухачів цікавить, хто він, що він зробив чи робить для України, в чому головна мета його діяльності; просять поділитися секретами успіху, — пояснює шейх Саід. — І в середу до спілкування з викладачами та слухачами школи запросили й мене як муфтія Духовного управління мусульман України «Умма». Я розповідав про свою діяльність, життєвий шлях, свою релігію. Загалом запитань було дуже багато, і стосувалися вони не тільки мене.

Як розповідає муфтій, слухачів цікавило широке коло питань: про іслам у Європі, зокрема, чи чекає на Європу ісламізація через збільшення кількости мусульман, про особливості ісламського бізнесу. Цікавили авдиторію і мусульмани України:

— Слухачі ставили питання про сучасне життя українських послідовників ісламу, їхнє ставленням до проблем сьогодення, зокрема й до російсько-українських відносин та загрози повномасштабного вторгнення. Довелося пояснювати, що мусульмани в Україні різні. Це не гомогенна група — вони належать до різних течій та шкіл, відвідують мечеті різних духовних управлінь. Тож мусульмани, як і інші українські громадяни, мають різні погляди. Є мусульмани — патріоти України, є проросійські, є такі, що заявляють про свою нейтральну позицію. Я казав про позицію нашого духовного управління, розповідав про допомогу наших прихожан українському війську, про діяльність імамів-капеланів тощо. Запитували, яким я бачу майбутнє мусульманської громади України…

За словами Саіда Ісмагілова, атмосфера зустрічі була напрочуд тепла:

— Чудова атмосфера спілкування з освіченими людьми, цікаві питання, стратегічне мислення, розмова про майбутнє України та місце мусульманської спільноти в новій європейській Україні.

На завершення Саід Ісмагілов від імені Духовного управління мусульман України «Умма» подарував Києво-Могилянській бізнес-школі книги: переклад Корану українською мовою та енциклопедію ісламських термінів, співавтором якої він є, а представники закладу подарували гостеві видану за ініціативи Києво-Могилянської бізнес-школи книгу «Київський атеней. Мистецький Київ XVII–XVIII століть».