ДУМУ «Умма» засуджує обшуки та затримання у Криму

06.09.2021

45

Духовне управління мусульман України «Умма» рішуче засуджує злочинні дії російської окупаційної влади у Криму, яка 3–4 вересня затримала п’ятьох кримських татар, звинувативши їх у «диверсії». Затримання відбувалися з численними порушеннями; майже добу затримані перебували в невідомому місці, де їх піддавали тортурам і психологічному тиску, відмовляючи їм у праві на юридичний захист. Незаконно затриманим загрожують ув’язненням до 15 років.

Цю подію ми вважаємо за показовий акт терору та залякування, скерований проти кримських татар і мусульман півострова, що мають власні переконання та життєву позицію. Абсолютно очевидне послідовне переслідування та залякування людей Російською Федерацією в окупованому Криму як за  політичними, так і за релігійними переконаннями, що є кричущим порушенням прав і свобод людини. 

Останній факт вкотре засвідчує системні порушення прав національно-етнічних меншин і вірних у РФ та на окупованих нею територіях.

ДУМУ «Умма» вимагає негайного звільнення Ельдара Одаманова, Шевкета Усеінова, братів Азіза та Асана Ахтемових, а також заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Закликаємо державні органи України, організації та громадян чинити тиск на владу Російської Федерації для звільнення незаконно утримуваних людей.

Також закликаємо всі держави-партнери України, міжнародні та російські правозахисні організації стати на захист незаконно арештованих і добиватися їх негайного звільнення — без жодних умов і подальшого переслідування.