У львівському ІКЦ відбувся конкурс з таджвіду

23.05.2021

87

У львівському Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада перед фахівцем, що досконально знає правила читання Корану, хафізом Ібрагимом Абдуль-Муати свої навички читання Священної Книги демонстрували учасники конкурсу з таджвіду. Їх було небагато: з двох десятків постійних студентів курсів Корану й таджвіду, що діють при ІКЦ, після року навчання визначено п’ятеро найстаранніших — вони й стали учасниками фіналу.

Про це розповів голова Всеукраїнської асоціації з вивчення Корану шейх Мурат Сулейманов, імам мечеті ІКЦ Львова:

«Ще перед місяцем Рамадан, місяцем Корану, у нас була ідея провести цей конкурс з таджвіду в межах матеріалу, що ми вже дали учням, щоб зміцнити їхню мотивацію до навчання. На жаль, під час Рамадану це не виявилося можливим з незалежних від нас причин, тому ми змогли провести цей конкурс уже після завершення священного місяця. Перед конкурсом ми провели відбірковий тур і з понад 20 учнів у фінал вийшли п’ятеро. Ними стали іноземні студенти — представники Узбекистану, Єгипту, Марокко та Коморських островів. Протягом усього навчання вони відрізнялися наполегливістю та старанністю, прагненням якомога краще вивчити правила таджвіду. Серед цих п'ятьох студентів ми й провели конкурс. Ми свідомо не стали визначати серед них кращих чи слабких — сам факт того, що вони фіналісти, вже свідчить про оцінку їхніх знань».

За словами імама, конкурс складався не тільки з демонстрації учасниками навичок читання Корану відповідно до правил таджвіду, але й з невеликого іспиту: учасник мав назвати правило, відповідно до якого читає той чи той фрагмент, а ще назвати винятки з цього правила; відповісти на питання про ту чи ту літеру. Зауважимо, що учасники конкурсу перебували в рівних умовах: кожен мав прочитати ту саму суру — «Аль-Мульк» («Влада»).

Організатори конкурсу не ставили за мету визначити першість серед студентів, тож призи не присуджували, проте за участь як заохочення кожному учасникові вручили диплом з подякою від Асоціації з вивчення Священного Корану та Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада, а ще символічний подарунок — воду Замзам, привезену прочанами з хаджу, яку студенти прийняли з особливою вдячністю.

В Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада сподіваються, що такі конкурси мотивуватимуть інших прихожан мечеті вивчати правила таджвіду, бо читання Корану — це обов'язок мусульманина, як про це сказано в сурі «Аль-Муззаміль» («Загорнутий»): «Читай Коран розмірено!» (73:4).

«Це одна із заповідей, один з обов’язків мусульманина, щоб він читав Коран, і читав його правильно — саме правила таджвіду зберігають правильний, неспотворений зміст Корану», — нагадує шейх Мурат.

Отже, львів’яни можуть скористатися можливістю й почати вивчення таджвіду, навчитися читання Корану:

«У нас, в ісламському культурному центрі, функціонують курси з вивчення Корану й конкретно з таджвіду. Заняття проводять щонеділі. На кожному ми розбираємо одне з правил таджвіду й закріплюємо його на практиці», — каже Мурат Сулейманов.