В Одесі ДУМУ «Умма» вручило відзнаку — медаль «За служіння ісламу та Україні» кримським татарам

09.12.2020

52

В Одесі 5 грудня, напередодні Дня Збройних Сил України, у приміщенні Ісламського культурного центру «Аль-Масар» відбулись урочистості, під час яких українським воїнам-мусульманам, представникам кримськотатарського народу, вручено відзнаку ДУМУ «Умма» — медаль «За служіння ісламу та Україні».

Нагороду мусульманським воїнам, що боронять Україну та її єдність, вручали представник муфтія ДУМУ «Умма», директор одеського ІКЦ шейх Білял Хамза, що розпочав урочистості, прочитавши сура «Аль-Фатіха» та молитву-дуа. Він привітав присутніх і побажав якнайшвидшої перемоги над агресором, деокупації українських територій та повернення на рідну кримську землю.

Шейх Білял зауважив, що для мусульманина дуже важливі відданість і любов до батьківщини, готовність до останнього боронити свою землю, домівку, свою сім’ю. Нагадав шейх і про те, що той, хто загинув, боронивши батьківську землю — шагід, і що така жертовна любов — ознака щирої віри, яку нагородить Всевишній.

Учасники заходу заспівали український та кримськотатарський гімни, ушанували пам’ять загиблих на Донбасі хвилиною мовчання та молитвою.

До присутніх звернулися й представники «Військово-патріотичного об’єднання кримськотатарських учасників бойових дій «Qırım Ğazi» та Управління військового капеланства мусульман України.