Муфтій ушанував пам’ять Амет-Хана Султана

26.10.2020

27

Муфтій Саід Ісмагілов узяв участь у пам’ятному заході до 100-ї річниці дня народження Амет-Хана Султана. Подія відбулася днями в київському Парку Слави.

Щороку 25 жовтня кримські татари столиці традиційно збираються на місці, де встановлено бюст кримськотатарського льотчика, щоб ушанувати його пам’ять. Цього разу захід, мабуть, через карантинні обмеження, відвідало трохи менше людей, ніж торік.

За ісламською традицією, зібрання почалося з аятів Корану. Спеціально запрошений шейх Саід прочитав частину сури «Ясін», а потім усі присутні разом читали дуа за померлих і живих кримських татар: жертв радянського режиму, активістів національного руху, за весь кримськотатарський народ і Україну.

На заході були присутні представники Меджлісу кримськотатарського народу, активісти, ветерани російсько-української війни, діячі мистецтва. Вихованці ГО «Кримська родина» декламували вірші, присвячені кримськотатарському героєві. З промовою виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і його заступник Ільмі Умеров.

Наприкінці кожен учасник отримав ювілейну монету з серії «Видатні особистості України», присвячену Амет-Ханові Султанові. 

Довідка: Амет-Хан Султан — один із найвідоміших льотчиків-асів Другої світової війни, випробувач, двічі Герой Радянського Союзу, активіст національного руху кримськотатарського народу. Народився 25 жовтня 1920 року в Криму, в Алупці. Брав участь у Другій світовій війні. Від 1946 року — льотчик-випробувач, на його рахунку — тестування понад 100 типів літаків. Трагічно загинув 1 лютого 1971 року під час чергового випробувального польоту. З 2015 року, відповідно до постанови Верховної Ради України, міжнародний аеропорт Сімферополя має його ім'я.