Будівництво мечеті в Бахмуті та її посестри в Грузії

14.08.2020

61

Раді повідомити, що в Бахмуті (Донецька область) місцева громада ДУМУ «Умма» будує мечеть. Проєкт фінансується на пожертви мусульман з усієї України, а також кількох іноземних добродійників, що свого часу здобули вищу освіту в Україні та підтримують зв’язки з місцевими мусульманами й після свого від’їзду на батьківщину.

Окремої уваги заслуговує історія цього проєкту, бо вона справді зворушлива. Бахмутська громада мусульман, не мавши можливости звести власну мечеть, винаймала приміщення для молитов. Оренду сплачувало ДУМУ «Умма». Коли, з початком окупації та війни управління перенаправило кошти з кількох проєктів на допомогу вимушеним переселенцям, винаймати приміщення можливости вже не було.

На щастя, допомогу запропонувала одна сім’я з Бахмута, що на той час жила в Грузії: надала свою хату для проведення богослужінь безоплатно, лише попросивши імама Алана Каріпова сплачувати комірне. Зрештою громаді вдалося назбирати гроші на зведення мечеті, і пошук ділянки розпочали з пропозиції про викуп старенької хати у своїх гостинних грузинських господарів. Громада наполягала на тому, щоб заплатити за нерухомість, надто з огляду на те, що у власника хати померла дружина, але господар все-таки наполіг, що зробить суттєву знижку. Утім він не став витрачати ці гроші на себе й ушанував пам’ять дружини, пожертвувавши їх на будівництво мечеті в Грузії. Згодом він роздав більшість ювелірних прикрас покійної дружини родичам, а решту продав і передав ці гроші до Бахмута — як її внесок на будівництво мечеті на місці їхньої колишньої хатини.

Громада вже скінчила зведення стін першого поверху та перекриття, що слугуватиме підлогою для жіночої зали. Тепер хочуть устигнути добудувати стіни й зробити до кінця літа покрівлю, поки погода сприяє.

Після завершення будівництва на громаду чекає проведення комунікацій та ремонтно-оздоблювальні роботи, але це приємні клопоти, і кожен намагається допомогти в міру сил і навичок.