Запрошуємо на ефір: «Чи стануть мусульманські свята державними в Україні?»

24.06.2020

31

Увечері середи, 24 червня (20:00–23:00) на сторінці «Іслам в Україні» у прямому ефірі відбудеться розмова з Михайлом Якубовичем — відомим українським сходознавцем, кандидатом історичних наук і перекладачем Корану українською мовою. ДУМУ «Умма» як співорганізатор зустрічі запрошує всіх охочих, незалежно від віровизнання, долучатися до обговорення теми «Чи стануть мусульманські свята державними в Україні?» У коментарях до трансляції Можна буде поставити свої питання. Подробиці — на сторінці події в соцмережі «Фейсбук».

Разом з гостем плануємо обговорити, як століттями відзначали свої свята мусульмани на теренах України, поговоримо про оснований на восьмирічних циклах календар «Руз-наме», що ним послуговувалися у Кримському ханстві; про співпрацю українських мусульман з державою та ініціативи запровадження вихідних у дні мусульманських свят в інших країнах Європи.

Нагадаємо, ще в травні на зустрічі з представниками кримськотатарського народу в переддень свята Ураза-байрам президент України висловив намір зробити два головні мусульманські свята, Ураза-байрам і Курбан-байрам, державними. І хоча український парламент ще не підготував відповідний законопроєкт, новина про ініціативу облетіла весь мусульманський світ. Поки лишається кілька питань: від «чи справді це буде зроблено» до методики визначення святкових дат, адже їх визначають за місячним календарем, де рік на 10–11 днів коротший за сонячний.