Поминальні заходи до 76 роковин депортації кримських татар

19.05.2020

39

Цього року влаштувати масові поминальні заходи до роковин депортації кримськотатарського народу неможливо через карантинні обмеження. А втім, деякі громади ДУМУ «Умма» таки знайшли спосіб ушанувати пам’ять загиблих і постраждалих, не порушуючи карантину та не наражаючи на небезпеку прихожан.

Так, у п’ятницю, 15 травня, громада Сєвєродонецька провела поминальну молитву просто неба. Окрім імама, молилися 10 прихожан, та й ті були в масках і тримали дистанцію. Одним з учасників заходу став кримський татарин Айдер Мамутов. Чоловік розповів про історію своєї сім’ї з переказів старших родичів і про повернення до Криму, відбудову геть зруйнованої оселі предків. Про сьогодення кримських татар на окупованому півострові журналістам ТРК «Донбас Онлайн» розповів імам Темур Берідзе — сюжет можна переглянути за посиланням.

У Львові поминальний захід провели в переддень роковин депортації, 17 травня. Активісти Ісламського центру ім. Мухаммада Асада завітали до представників кримськотатарської громади міста не з порожніми руками, а з власноруч приготованою порційною їжею для іфтару. Допомогу в розвезенні частування надали члени громадської організації «Qirim young», що об’єднує кримськотатарську молодь. 

Ще вісім порцій доправлено до офісу кримськотатарської громади міста Лева, де відбулася зустріч імама Мурата Сулейманова з лідерами громади. Шейх Мурат, сам кримський татарин, прочитав дуа за загиблими внаслідок депортації та за тих, хто зміг її пережити й вернутися, — після цього учасники зустрічі мали іфтар.

У Херсонській області, де живе велика кількість кримських татар, пам’ять загиблих у депортації вшанували автопробігом у Генічеську. Участь у ньому взяли понад 200 автомобілів. Серед учасників, зокрема, імам ІКЦ Запоріжжя «Віра» Мухаммад Мамутов і директор центру Хамза Іса. Формат автопробігу обрано через карантин: це безпечніше для здоров’я учасників, аніж мітинг. Захід погодили з місцевою адміністрацією та управлінням поліції — останнє організувало супровід колони.