Згадаймо у своїх молитвах жертв депортації кримськотатарського народу!

18.05.2020

21

18 травня — День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Цього дня в 1944 році тиранічний режим безжально відірвав від своїх домівок, батьківських могил, мечетей і рідної землі всіх кримських татар.

Неможливо уявити той страшний біль і гіркоту страждань, поневірянь, що довелося їм пережити. Близько двохсот тисяч осіб разом позбавили батьківщини, половина депортованих загинула під час перевезення до Сибіру та Середньої Азії, а також у перші роки заслання. Але попри тяжкі випробування кримськотатарський народ зберіг найголовніше — віру у Всевишнього Аллага, а тому переміг депортацію та повернувся до рідного Криму. Пам’ять про цей жахливий злочин і про загиблих унаслідок сталінського геноциду нетлінна.

Кримські татари, що подолали важкий шлях додому в ті часи, знову опинилися у надзвичайно складній ситуації, коли вони зазнають утисків, потерпають від різних форм гноблення, репресій та переслідувань в окупованому Криму.

Мусульмани України разом з кримськотатарськими братами моляться за всіх жертв депортації. Просимо Всемогутнього Аллага змилуватися над душами вбитих мусульман, закатованих кривавими режимами. Воістину, вони померли мученицькою смертю — віддяч їм, Господи, за їхню віру Своєю нагородою!

О Аллаг, зупини несправедливість і беззаконня на кримській землі, укріпи твоїх праведних вірних рабів, щоб відновилися справедливість, єдність і свобода! Амін.

Духовне управління мусульман України «Умма»