Виїзд на передову: імами-капелани доправили потрібне та нагородили трьох бійців

02.03.2020

148

Днями імами-капелани Військового капеланства мусульман України (ВКМУ) вернулися з чергового виїзду на передову. Вони зустрілися з воїнами-мусульманами, їхніми побратимами, відвезли їм смаколики: халяльного барана — з халяльним м’ясом там проблеми, — халяльні ковбасу та сосиски, самсу, лаваш, а також рис, фініки, а ще дуже потрібний компресор для авта. Це все зібрано небайдужими людьми та придбано їхнім коштом — бійці переказали їм свою подяку. Імами мали зустрічі з десятками вояків та командирами підрозділів.

27 лютого голова управління Військового капеланства мусульман України Мурад Путилін від імені ДУМУ «Умма» та ВКМУ нагородив на передовій трьох бійців нагородою «За служіння ісламу та Україні»:

— Ми всі розуміємо, що у війні на сході України бійці захищають не тільки території, а й права людей. Зокрема право на вільне віросповідання. Ми всі бачимо та розуміємо, що в сусідній Росії нема більшости тих прав та свобод, які є в громадян України. Тому мусульмани-військовослужбовці обрали цей шлях заради вищої мети: захисту спокою, миру та справедливости. Дай Боже, щоб усі, хто допомагає наближати перемогу, отримали свою головну нагороду у Всевишнього! Амін.

Вертавши додому, імами-капелани завітали 28 лютого до ІКЦ Дніпра, щоб поділитися з тамтешнім імамом Едґаром Девлікамовим планами: підготувати та провести зустрічі із командуванням, представниками влади, депутатами для координації зусиль та ефективної допомоги оборонцям України. Кожного місяця, а часто й по кілька разів капелани відвідують військові підрозділи, де служать мусульмани, сприяючи їм у відправленні релігійних ритуалів, проводячи освітні курси, надаючи літературу та  сприяючи в різних потребах. Не лишаються осторонь і питання з матеріальним забезпеченням.

Капелани зазначили, що основна проблема для мусульман на фронті — це забезпечення продуктами з сертифікацією «халяль», і що до збирання грошей, продуктів, речей та інструментарію долучаються люди від Заходу до Сходу України, незалежно від їхнього соціального статусу, національности та віросповідання.