Посла Індонезії нагороджено медаллю «За служіння Ісламу та Україні»

15.03.2020

27

Під час прийняття 12 березня в Посольстві Республіки Індонезія в Україні Надзвичайного та Повноважного Посла Юдді Кріснанді (Yuddy Chrisnandi) нагороджено медаллю «За служіння Ісламу та Україні» — він став першим іноземним дипломатом, що отримав цю відзнаку.

Утім, якщо знати, скільки особистих зусиль пан Кріснанді доклав для розвитку українсько-індонезійських зв’язків та, зокрема, відносин між мусульманами України та своєю батьківщини, — така нагорода не дивує.

Звісно, що перед врученням муфтій Саід Ісмагілов уточнив у Його Вельможности, чи може він приймати нагороди іноземних релігійних організацій — щоб не створити незручної ситуації. На щастя, таких обмежень не було.

Нагадаємо, медаль «За служіння Ісламу та Україні» заснована за пропозицією Військового капеланства мусульман України на загальних  зборах громад ДУМУ «Умма» 2016 року. Спершу планувалося заснувати спеціальну нагороду духовного управління для учасників АТО, себто бійців та волонтерів, капеланів, медиків, парамедиків, що боронять Україну. Потім вирішили, що нагорода має бути не тільки для військових, а й для людей, що зробили вагомий внесок у підтримку Ісламу та мусульман в Україні, у підтримку України, української незалежности й національних інтересів.