«Чимало вірянок уже скористалися можливістю сфотографуватися на документи в хустці» — Саід Ісмагілов

23.11.2019

97

22 листопада відбулася Координаційна нарада МВС України, де відомство презентувало нові правила фотографування на документи, що посвідчують особу, та, зокрема, дозволяють фотографуватися в головних уборах, що не приховують обличчя та його овалу, особам, які постійно носять такий убір з релігійних міркувань.

Захід відвідали муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов та голова Ліги мусульманок України Ольга Фриндак. Утім не тільки мусульмани були зацікавлені в розв’язанні цього питання: нараду відвідали представники юдеїв та християнських деномінацій.

Державні посадовці презентували нові правила фотографування з наочними ілюстраціями припустимих та неприпустимих фотознімків. Вони нагадали, що минула така нарада відбулася рік тому, на День гідности, — і символічно, що рівно за рік уже презентують нові правила.

Заступниця Міністра МВС Тетяна Ковальчук пояснила, що для цього в липні Кабмін ухвалив відповідну постанову, а вже в серпні був виданий відповідний указ президента.

— Прийняття цих двох актів дозволило встановити уніфіковані вимоги до обличчя особи, яка фотографується на документи. 18 жовтня поточного року МВС видало відповідний наказ «Про затвердження вимог до відцифрованого образу обличчя особи». Україна — багатоконфесійна держава, тому для міністерства важливо налагоджувати діалог і впроваджувати найкращі реформи для всіх наших громадян, — зазначила пані Ковальчук.

Заступник Міністра МВС Сергій Гончаров наголосив, що це — питання дотримання прав та свобод, що їх гарантує Конституція:

— Усі вимоги чітко зрозумілі, прийнятні для релігійних течій. І ми, поважаючи права вірян, повинні мати змогу ідентифікувати особу. Ці норми відповідають стандартам ICAO, тому ці документи будуть прийнятні в міжнародному використанні. Це важливі кроки. Сподіваюсь, що це буде максимально зручно як громадянам, так і державі, — зауважив він.

Муфтій Саід Ісмагілов від імені мусульман України подякував усім причетним за швидку реакцію та поділився повідомленнями мусульманок, що вже скористалися новою можливістю й не приховують радости.

Нагадаємо, що рік тому МВС і ДМС України на круглому столі оголосили про готовність створити нормативне регулювання для оновлення правил фотографування на документи. ДУМУ «Умма» оплатило розроблення проєкту нового ДСТУ. Згодом Кабмін постановою затвердив правила на рівні прямого наказу МВС, що в ньому використано напрацювання з нового ДСТУ.