«Кримська родина» розпочала вже п`ятий навчальний рік і потребує державної підтримки

24.09.2019

69

21 вересня на запрошення громадської організації «Кримська родина (Къырым аилеси)» муфтій Саід Ісмагілов відвідав цей національно-культурний центр. За словами шейха Саіда, «Кримська родина» — фактично єдина організація в Україні, що через дитячу творчість презентує кримськотатарську культуру. Тут дітей навчають кримськотатарської мови, історії, фольклору, звичаїв, хореографії, вокалу, поезії, театру. Вивчають і основи релігії — для цього запрошують ісламських релігійних діячів.

Має центр і проблеми: усі витрати за ці п’ять років лягали на плечі самих батьків: виготовлення костюмів, матеріали для занять, участь у конкурсах в Україні та за кордоном тощо. Аніфе Куртсеітова, лідерка організації, зазначила, що було би дуже добре, якби держава змогла фінансувати діяльність кримськотатарського культурного центру, а саме витрати на педагогів, костюми, на поїздки дитячих колективів на фестивалі й конкурси.

Пан муфтій у своєму виступі також відзначив, що «Кримська родина» — унікальний культурний проєкт, що презентує кримськотатарську культуру на високому рівні за кордоном, неодноразово брав участь у міжнародних фестивалях у Франції, Туреччині, в інших країнах, — неможливо повноцінно існувати лише на волонтерстві та ентузіазмі.

На урочистостях були присутні й звільнені з російського полону кримчани Володимир Балух та Олександр Кольченко, що попросили малечу виконати для них на біс пісню «Гюзель Къырым» («Прекрасний Крим»).