Відкриття копії Боробудур у столичному ботсаду ім. Гришка

20.08.2019

56

17 серпня муфтій Саід Ісмагілов на запрошення Надзвичайного та повноважного посла Республіки Індонезія в Україні пана Юдді Кріснанді відвідав офіційне відкриття копії найбільшої зі ступ комплексу Боробудур — з нагоди 74 річниці незалежності Індонезії. 

Сама ступа не виконує роль культової споруди, але комплекс Боробудур належить до світової спадщини ЮНЕСКО та символізує велич індонезійського народу, тож копія однієї з його споруд стала подарунком народові України від народу Індонезії з нагоди 74 річниці незалежності Індонезії та в переддень 28 річниці незалежності України. Таким чином індонезійська сторона прагнула показати, як сильно вона цінує двосторонні відносини.

Шейх Саід привітав господарів відкриття з національним святом і побажав миру, милості Божої та процвітання народові Індонезії. Пан Посол, своєю чергою, зазначив, що для нього особисто дуже важливо, щоб мусульмани, прогулюючись у ботанічному саду, мали, де помолитися, — тому Посольство власним коштом облаштувало в індонезійській частині саду кімнату для молитви.

Нагадаємо, що репродукцію храму Боробудур — повний комплекс у мініатюрі — Посольство Індонезії вже дарувало українцям серед інших мініатюр два роки тому: 10 листопада 2017 року офіційно відкрито індонезійський майданчик у парку «Київ у мініатюрі». Тоді індонезійці подарували бронзові копії п’ятьох видатних архітектурних споруд своєї країни, що символізують філософію індонезійської нації — Bhinneka Tunggal Ika («Єдність у розмаїтті»): комплекс Боробудур, Національний монумент Незалежности (Monas), мечеть Істікляль, Катедральний собор, а ще балійський храм Улун Дану. Мініатюри подаровано на знак дружніх дипломатичних відносин між Індонезією та Україною.