Піст у День Арафат — очищення від гріхів: постімо та годуймо тих, хто постив!

09.08.2019

82

Шановні одновірці! Вже завтра, 10 серпня, — надзвичайно важлива дата ісламського календаря: дев’ятий день місяця зуль-хіджа — День Арафат. І якщо Ніч Упризначення ми шукаємо в кінці Рамадану, не знаючи її дати напевно, то День Арафат, за милістю Господа, знаємо точно. Нагорода за добрі вчинки й поклоніння в цей день більша, ніж у будь-який.

Прочани цього дня виконуватимуть обряди хаджу в долині Арафат, проте знайти ласку Божу можуть і ті, хто не вирушив у подорож до святинь Ісламу. Закликаємо всіх, хто не перебуває в стані іхраму, постити в суботу разом! Коли Пророка (мир йому і благословення) спитали про піст у День Арафат, він відповів:

«[Піст цього дня] спокутує (гріхи) минулого й наступного року» (Муслім).

Але тим, хто в хаджі, постити не варто, щоб мати досить сил для дальших ритуалів прощі. 

Ті, хто не в стані іхраму, але не може постити з інших причин, все одно мають нагоду отримати велику нагороду в цей особливий день: достеменно відомо, що той, хто нагодує постувальника, отримає за це таку ж нагороду, як і той, хто постив, і нагорода людини, що її пригостили, через це не зменшиться!

У деяких мечетях та ісламських культурних центрах ДУМУ «Умма» 10 серпня відбудуться колективні іфтари. Докладну інформацію про заплановані заходи можна дізнатися в місцевих імамів.

Нагадаємо, стояння в долині Арафат від полудня до заходу сонця на дев’ятий день місяця зуль-хіджа — один із головних обрядів хаджу. Без нього проща марна. Мільйони прочан звертатимуться до Всевишнього Аллага, благаючи Його милости, прощення та благословення.