Зустріч зі справжнім муфтієм: майбутні греко-католицькі богослови зібралися послухати про Іслам в Івано-Франківську

08.04.2019

49

4 квітня студенти Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого мали нагоду поспілкуватися з муфтієм ДУМУ «Умма» Саідом Ісмагіловим і головою львівського Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада Аміном аль-Касемом. Зібрання відбулося в рамках проекту «Зустріч з цікавими людьми».

Представники закладу подякували гостям за щедрий книжковий подарунок бібліотеці — 26 примірників наукової, релігійної та пізнавальної літератури, зокрема сучасний переклад Корану українською мовою.

Шейх Саід розповів про основи Ісламу, історію появи та поширення цього віровчення на теренах України, про сучасних українських мусульман та їхній внесок у розбудову та становлення держави, про участь одновірців у Революції гідності, налагодження міжкультурного та міжрелігійного діалогу, а також плідну співпрацю мусульман України з представниками різних церков і релігійних організацій. Окремою темою була участь вояків-мусульман в АТО/ООС, служіння імамів-капеланів та засновані мусульманами волонтерські рухи.

Пан Аль-Касем, своєю чергою, розповів про діяльність ісламських культурних центрів, зокрема львівського, де він головує нині; про участь українських мусульман у соціальному служінні та доброчинності. Трохи докладніше гість зупинився на культурно-просвітницьких програмах, реалізованих українськими мусульманами.