Про результати Об’єднавчого собору: «Маємо надію на дальше поглиблення міжрелігійного діалогу»

12

7CD4DADF-6112-4304-A8C2-D52A847C0B13_w1023_r1_sУвечері 15 грудня, коли остаточно стало зрозуміло, що Об’єднавчий собор відбувся, і що Українській помісній православній церкві бути, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов знайшов час привітати українців православного віровизнання з цією значущою подією — попри те, що сам готувався наступного ранку звітувати перед Загальними зборами ДУМУ «Умма».

Від імені мусульман України, вітаю православних християн зі створенням Української помісної православної Церкви та вітаю Митрополита Епіфанія з обранням на посаду Предстоятеля Української помісної православної Церкви!

Українська нація здобула один із найпотужніших чинників, що забезпечуватиме та охоронятиме справжню незалежність України — Помісну православну церкву.

Цей день, 15 грудня 2018 року, увійде в історію України як день здійснення багатовікової мрії українців про створення єдиної Православної Церкви та день остаточного припинення російського церковного впливу.

Мусульмани України вітають усе, що йде на користь національним інтересам України, захищає нашу свободу та незалежність, відповідає прагненням українців, посилює нашу спільну Батьківщину. Маємо надію на дальше поглиблення міжрелігійного діалогу та плідну співпрацю між християнами та мусульманами України.

Всевишній Господь свідчить: «Воістину, ти впевнишся, що найближчі до вірних (мусульман) — ті, хто каже: „Воістину, ми — християни!“ Це через те, що серед них є священики й ченці, і вони не величаються» (Коран, 5:82). Згідно з цими настановами, ми засвідчуємо духовну близькість християн і мусульман, нашу повагу й готовність до співпраці — задля щасливого майбутнього України!

З повагою

Муфтій Саід Ісмагілов