Муфтій ДУМУ «Умма» на відкритті II Міжнародного конгресу сходознавців

11

_IMG_450927 листопада муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, вітаючи учасників II Міжнародного конгресу сходознавців, подякував організаторам і підкреслив надзвичайну важливість заохочення українських науковців до ісламознавчих та сходознавчих студій.

— Просимо Божого благословення для всіх науковців, що досліджують сходознавчу та ісламознавчу тематику. У цьому надзвичайно актуальному питанні треба вести наукові дослідження. Річ у тім, що Україна, на жаль, трохи спізнюється, бо ісламознавство як наука поки що не має належного обсягу напрацювань. Усі науковці, що збагачують українські дослідження, роблять великий інтелектуальний і науковий внесок в українську культуру, українську науку.

_IMG_4423Пан муфтій висловив радість, що Таврійський національний університет ім. В. Вернадського взяв на себе почесну місію проведення сходознавчих, ісламознавчих конгресів, конференцій, а разом із тим жаль — через те, що не мав можливості почути всі доповіді, адже знайомство з темами й тезами доповідей обіцяло цікаві дискусії. Однак бути одразу скрізь просто фізично неможливо, бо після пленарних виступів учасники працювали в окремих секціях.

У своєму слові шейх Саід зазначив, що він не тільки муфтій, а й очільник Українського центру ісламознавчих досліджень, який також робить свій внесок у розвиток українського ісламознавства і щороку проводить Міжнародну літню школу ісламознавчих досліджень.