«Революція Гідності відбулася, щоб не прокинутись уранці в якомусь „ДНР“ завбільшки як уся Україна — без майбутнього», — Саід Ісмагілов

124

Fastiv-vidznachyt-Den-Gidnosti-ta-Svobody-anonsУ середу, 21 листопада, українці відзначали День Гідності і Свободи. Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, що брав активну участь у Майдані, в основному в своєму рідному Донецьку, але приїздив і до Києва, відзначив п’яту річницю початку Революції гідності такими словами:

— Сьогодні в Україні День Гідності та Свободи, що виник на згадку про початок Революції Гідності. Наше спільне прагнення незалежності, гідності та свободи, не лише зламало плани Росії на імперський реванш, а й стало каталізатором глобальних геополітичних зрушень. Звісно, 22 листопада 2013 року ми цього всього не знали й були лише глибоко обурені відмовою режиму Януковича зближатися з Європою.

Часто думають, що зближення з Європою — це інтеграція та вступ до Євросоюзу, але це не зовсім так. Тут передусім мають на увазі ціннісні орієнтири та вектор розвитку. У нас були два шляхи: або ми ціннісно та культурно зближаємося з Європою, або нас силоміць повертають до «цінностей» радянсько-імперського «русского мира». Саме на цій дилемі й відбулася Революція Гідності.

Ми боролись за свою свободу й гідність, ми її вибороли. І мені шкода тих людей, що розуміли Революцію Гідності як зміну облич у високих кабінетах або як пірнання в обійми Євросоюзу. Вони так і не зрозуміли, що Революція Гідності сталася не заради зміни високопосадовців, а для того, щоб не прокинутися вранці в якомусь «ДНР» завбільшки як уся Україна — без майбутнього, і далі ціле життя жити в страху.