Делегація МОЗ в ІКЦ Києва: перші декларації з сімейним лікарем підписано

18

1234Сьогодні відвідувачі столичного ісламського центру змогли почути відповіді на їхні питання щодо медичної реформи, та, як хотіли, тут же підписати декларацію з сімейним лікарем Катериною Чевжик.

Пані Катерина терпляче пояснювала, як відбуватиметься надання медичної допомоги первинної ланки, як сімейний лікар направлятиме пацієнта до інших спеціалістів, які документи треба надати, щоб підписати декларацію. Вона наголосила, що принцип територіальності скасовано, але порадила не обирати сімейного лікаря дуже далеко від місця фактичного проживання, адже це ускладнить надання медичної допомоги, якщо знадобиться візит лікаря додому.

Присутні мали багато питань: чи обговорюватимуться кандидатури вузькопрофільних лікарів, до яких пацієнта направлятиме сімейний лікар? Зокрема, жінок цікавило, чи можна обрати лікаря жіночої статі, і як вирішуватиметься питання, якщо в закладі, де приймає сімейний лікар, не буде такого фахівця. Присутніх цікавило, чи складно буде укласти договір з новим сімейним лікарем, якщо обраний чимось не сподобався, яким чином вестимуться особові справи пацієнтів, чи замінять медичні книжки на електронні особисті справи, чи зможуть інші лікарі отримати доступ до електронних даних особи, якій, наприклад, стало зле під час відрядження до іншого міста та ін.

Пані Чевжик докладно відповіла на всі питання, а коли питань не лишилося — запропонувала просто на місці підписати електронну декларацію. З цієї нагоди скористався муфтій Саід Ісмагілов, а за ним ще кілька вірних.