Звернення муфтія мусульман України в День прав людини

20

_MSJ8711_10 грудня на всесвітньому рівні відзначається День прав людини (Human Rights Day). Саме 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила «Загальну декларацію прав людини». Але задовго перед цим Всевишній Аллаг, створивши людину, дав їй відчуття гідності, дав їй права, свободи та статус намісника на землі, а народи створив рівними та однаково гідними.

У Священному Корані сказано: «Ми створили вас із чоловіка і жінки, і зробили вас народами та племенами, щоб ви знали одне одного» (49:13). А пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Нема переваги в араба над неарабом, окрім богобоязливості, адже найкращий серед вас — найбогобоязливіший». Також він сказав: «Ваше походження не дає вам права зневажати інших. Ви всі — діти Адама, і нема між вами переваги, крім переваги у вірі та богобоязливості».

Іслам декларує та підтримує всі засадничі права людини (право на життя, збереження релігії, честі й гідності, недоторканість майна та ін.), незалежно від статі, раси, національності, громадянства та релігійної приналежності. Іслам поважає національну та культурну різноманітність народів, а також національні мови.

Всевишній Аллаг вимагає від людини бути справедливою: «О вірні! Додержуйте справедливості, навіть якщо це буде проти вас самих, ваших батьків чи родичів» (Коран, 4:135). Тож саме цього дня закликаємо звернути увагу на репресії та порушення прав і свобод на окупованих територіях України. Ці репресії застосовують не лише до наших одновірців-мусульман, а й до вірних інших релігій.

Ми переконані, що світова спільнота повинна не заплющувати очі на ці репресії, а має вжити всіх потужних і дієвих заходів для захисту прав наших співгромадян, що через агресивну російську політику експансіонізму опинились в окупації.

Закликаємо звернути особливу увагу на репресії як проти мусульман Криму, так і проти кримськотатарського народу, його активістів і національних інституцій. Унаслідок цих репресій десятки синів народу зниклими безвісти, десятки кинуто за ґрати, десятки дітей лишилися без батьків.

Україна потребує особливої уваги з боку впливових міжнародних інституцій, таких як ООН, Рада Європи, Асоціація ісламської співпраці та інших, адже злочини проти нашої країни та наших громадян тривають. Ці злочини мають не просто засудити — злочинців треба справедливо покарати.

Також закликаємо звернути увагу на злочини проти мусульман Сирії, де щодня внаслідок бомбувань гинуть жінки й діти, та на злочини проти вірних в інших країнах.

Ми засуджуємо насильство над людьми, що чинять злочинці з радикальних угруповань, прикриваючись Ісламом.

Обов’язок вірних — не нехтувати порушення прав людини, адже посланець Аллага пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Нехай той, хто побачить негідне, зупинить це своєю рукою. Якщо не може, нехай зупинить словом. А якщо й цього не здатен зробити — нехай зупинить його у своїм серці. І це — ознака найслабшої віри».

Закликаємо вас, не будьте байдужі та не мовчіть про злочини та порушення прав і свобод людини!

Ми молимось за всіх пригноблених і репресованих, адже молитва має велику силу! Ми закликаємо гнобителів покаятися й припинити свої злочини — Господь приймає щире каяття!

Миру вам і милості Всевишнього Аллага!