Щирі співчуття жертвам нападів у Пакистані

9

теракт в ПакистанеНа жаль, сонячний день п’ятниці затьмарено новиною про два напади, що сталися в Пакистані — у християнському районі Пешавару, де загинула одна особа, та п’ятеро отримали поранення, і в місті Мардан, де загинуло 10 людей і поранено 41 особу.

У першому випадку послідовники одного з талібських угруповань намагалися напасти на церкву, але, не знайшовши там нікого, вбили випадкового перехожого вже на вулиці. Поліція ліквідувала терористів. У другому нападник із невідомих мотивів кинув ручну гранату в приміщення суду, загинувши при цьому. Через те, що серед постраждалих чимало християн, є підстави вважати, що це напад за релігійною ознакою.

Молимо Всевишнього про милість до жертв цих злочинів, убитих і поранених, та прощення їхніх гріхів.

Хочемо підкреслити, що пророк Мухаммад (мир йому і благословення) з повагою ставився до послідовників інших релігій, особливо до юдеїв і християн (у Священному Корані їх названо «людьми Писання»), та заповів таке ставлення своїм послідовникам. Ба більше, жінки з людей Писання — єдині серед жінок чужої віри, з ким дозволено одружуватися мусульманину.

Сам Всевишній наголошує на тому, що неприпустимо нападати на культові будівлі, ставлячи християнські храми на початку переліку, а мечеті — у кінці: «...Якби Аллаг не дозволяв одним людям захищатися від інших, було б знищено монастирі, церкви, синагоги й мечеті, де часто згадують Боже ім’я» (Коран, 22:40).

Тож нам, мусульманам, незрозуміло, якими мотивами керувалися нападники, порушуючи сувору пересторогу Всевишнього, адже тягар гріха за протиправне вбивство бодай однієї особи такий самий, як за винищення цілого людства.

І хоч усі п’ятеро нападників загинули, ми сподіваємося, що влада Пакистану знайде їхніх поплічників, що сприяли цим злочинам або знали про підготування, але не зробили нічого, щоби зупинити терористів.