Державні службовці в жодному разі не мають обирати «перших серед рівних» — Саід Ісмагілов

9

12772993_963922103699386_1727842764_o25 — 26 лютого у Києві відбулася конференція у рамках проекту БДІПЛ/ОБСЄ «Зміцнення безпеки релігійних громад в Україні», у якій взяв участь і Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов.

Пан Муфтій у своєму виступі відзначив кілька ключових моментів. Попри те, що в цілому на неокупованій частині України дотримання прав вірян наразі в задовільному стані, на окупованих територіях люди зазнають систематичних утисків, серед іншого, за релігійною ознакою (обшуки, затримання, катування, викрадення, обшуки релігійних споруд, конфіскація майна релігійних організацій, закриття релігійних учбових закладів, тощо). У Криму це переважно мусульмани, на Донбасі — християни-протестанти.

Окрім того, Саід Ісмагілов підкреслив надзвичайно важлливий момент: держава має однаково неупереджено відноситися до усіх релігійних об’єднань, які на законних підставах діють в Україні, не обираючи «перших серед рівних» — такого не має бути у вільній демократичній державі, і подібне відношення справедливо викликає нарікання вірян.

Він також зазначив, що питанням діалогу — як міжмусульманського, так і міжрелігійного — має сприяти «третейський суддя» в особі компетентного державного органу, але аж ніяк не приватні особи чи ініціативи.