Імами розповіли одеситам про значення щирості і розважливості у житті людини

9

_IMG_8963Продовжуючи проведення серії релігійно-просвітницьких семінарів у мечетях Ісламських культурних центрів «Альраід», ДУМУ «Умма» спільно з керівництвом громадської організації «Аль-Масар» організувало такий семінар в Одесі. Просвітницький захід проведено з метою роз’яснення основ релігії, сприяння розумінню сунни Пророка, мир йому і благословення, а також ознайомлення з різними аспектами повсякденного світського і релігійного життя мусульманина.

До уваги чотирьох десятків слухачів було запропоновано три лекції за участю запрошених гостей.

Імам дніпропетровської релігійної громади «Аль-Іман» Едґар Девлікамов розповів про важливість єдності між мусульманами. На його думку, завжди існували розбіжності у поглядах різних людей на певні питання. Це відображено в богословсько-правових школах шаріату (існуючих і тих, що вмерли з останнім своїм послідовником). Попри все, засновники цих правових шкіл з величезною повагою ставилися один до одного, а також до інтелектуальної спадщини представників різних вчень, вважаючи плюралізм думок у суперечливих питаннях необхідним фактором розумової й емоційної зрілості суспільства.

Пан Девлікамов також роз’яснив поняття «фікх пріориітетів» під час окремої лекції.

_IMG_8985Завершився захід лекцією імама Харківського ІКЦ Євгена Глущенка «Що означає моя приналежність до ісламу», у процесі якої він пояснив, що важливим є не лише позиціювання себе як мусульманина і відвідування мечеті кілька разів протягом року під час великих свят, але й намагання організовувати своє життя відповідно до вчення сповідуваної релігії. Імам наголосив, що людина, декларуючи себе послідовником певного віровчення, не отримує автоматично «квиточок на спасіння душі», який надає можливість не турбуватися про будь-що. Навпаки, така людина наділена більшою відповідальністю за побудову власного життя у відповідності до приписів Божих, про існування яких відомо кожному вірянинові.